Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη καθ' ύψος


 

Recommended Posts

εμένα δεν μου φαίνεται παράλογο καθόλου αυτό....

απλά στο διαδικαστικό ρωτάω πως θα βγάλω τους οπλισμούς για το 4-οροφο , προφανώς από το αντίστοιχο μοντέλο,

και πως θα συσχετίζονται με τα αποτελέσματα του τεύχους μελέτης που θα είναι 2-όροφο!

Link to comment
Share on other sites

..........στο διαδικαστικό ρωτάω πως θα βγάλω τους οπλισμούς για το 4-οροφο , προφανώς από το αντίστοιχο μοντέλο,

και πως θα συσχετίζονται με τα αποτελέσματα του τεύχους μελέτης που θα είναι 2-όροφο!

Μα βρε συναδελφε.Προφανως το τευχος υπολογισμου που θα κατατεθει για την αδεια θα ειναι αυτο με τους προβλεπομενους οροφους.

Αλλωστε μεσα στο τευχος θα υπαρχουν (στα δεδομενα συνηθως) τα στοιχεια ολων των οροφων (και των προβλεπομενων) .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, λέτε στον dimitris85 να παρουσιάσει τεύχος για το 4/όροφο αλλά να κατασκευάσει με τον δυσμενέστερο οπλισμό μεταξύ 2/όροφου και 4/όροφου;

Link to comment
Share on other sites

Μα βρε συναδελφε.Προφανως το τευχος υπολογισμου που θα κατατεθει για την αδεια θα ειναι αυτο με τους προβλεπομενους οροφους.

Αλλωστε μεσα στο τευχος θα υπαρχουν (στα δεδομενα συνηθως) τα στοιχεια ολων των οροφων (και των προβλεπομενων) .

Άρα που διαφωνούμε δεν καταλαβαίνω βρε KF?

 

Δηλαδή για να καταλάβω, λέτε στον dimitris85 να παρουσιάσει τεύχος για το 4/όροφο αλλά να κατασκευάσει με τον δυσμενέστερο οπλισμό μεταξύ 2/όροφου και 4/όροφου;

Να κατασκευάσει με τον οπλισμό του 4-όροφου λέω εγώ.

Αφού η στατική του μελέτη θα γίνει για 4 ορόφους, ΑΥΤΗ θα εγκριθεί και βάσει αυτής θα κατασκευάσει.

Βάσει εγκεκριμένης δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

η ο.α. που βγαίνει είναι: ΝΕΑ ΔΙΩΡΟΦΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΜΕ PILOTIS

οι άλλοι 2 όροφοι θα γίνουν με άλλη άδεια...

dimitris85. το τεύχος που θα παρουσιάσεις θα έχει επίλυση του 2/όροφου αλλά θα αναφέρει και τα δεδομένα για την πρόβλεψη των άλλων δύο ορόφων.

Αν δεν το κάνεις έτσι, τότε το κτήριο δεν θα έχει πρόβλεψη ορόφων....με ότι αυτό συνεπάγεται....

Link to comment
Share on other sites

η ο.α. που βγαίνει είναι: ΝΕΑ ΔΙΩΡΟΦΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΜΕ PILOTIS

οι άλλοι 2 όροφοι θα γίνουν με άλλη άδεια...

Δεν διαφωνω.Ομως στα τευχη και στα σχεδια πρεπει να αναγραφεται η προβλεψη (και να εχει υπολογισθει ασφαλως)

Link to comment
Share on other sites

Συζηταμε βεβαια κυριως για το ηv γιατι εμενα τουλαχιστον ποτε δε μου εχει τυχει να βγουν λιγοτεροι οπλισμοι σε 4οροφο απ οτι σε 2οροφο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.