Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

μιλάς προφανώς για την πιστοποίηση rev-tegova. θέλουν εμπειρία, δηλαδή 1 τιμολόγιο ανα τρίμηνο για 2 έτη με εργασία σε εκτίμηση εμπορικής αξίας σε εταιρεία, για τράπεζα ή για ιδιώτη.. άσχετα με το μτχ.

Edited by anavatis
Link to comment
Share on other sites

.. Ισχύει και για κατόχους σχετικών μεταπτυχιακών?..

Εφόσον ο πανεπιστημιακός σου τίτλος είναι 5ετούς ή 4ετούς κύκλου σπουδών τότε με το μεταπτυχιακό που έχεις στον τομέα των εκτιμήσεων θα απαιτηθεί ένας χρόνος  ως προαπαιτούμενη εκτιμητική εμπειρία.

(θα χρειαζόσουν 2 χρόνια εμπειρία αν δεν το είχες)

 

Φυσικά καμια σχέση δεν έχουν τα μαθήματα στην εκτίμηση με την προαπαιτούμενη εκτιμητική εμπειρία.

Αυτά ήταν μαθήματα για το μεταπτυχιακό σου.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει. Έλεγα μήπως μπορούσα να αποδείξω την εμπειρία αλλιώς. Έλεος, η διατύπωση του νόμου είναι λες και την έχει γράψει ο Πρόεδρος του RICS Ελλάδος.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μιλάς προφανώς για την πιστοποίηση rev-tegova. θέλουν εμπειρία, δηλαδή 1 τιμολόγιο ανα τρίμηνο για 2 έτη με εργασία σε εκτίμηση εμπορικής αξίας σε εταιρεία, για τράπεζα ή για ιδιώτη.. άσχετα με το μτχ.

Μιλάω για την εγγραφή στο μητρώο πιστοποιημένων εκτιμητών του ΥΠΟΙΚ.

Link to comment
Share on other sites

...Έλεγα μήπως μπορούσα να αποδείξω την εμπειρία αλλιώς...

Αφού δεν έχεις εμπειρία όπως είπες, τι να αποδείξεις?

 

 

Αλλά και πάλι πίστεψε με για πραγματική εμπειρία, η μία εκτίμηση ανά τρίμηνο είναι στα όρια του μηδέν ως εμπειρία.

Edited by Didonis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλά και πάλι πίστεψε με για πραγματική εμπειρία, η μία εκτίμηση ανά τρίμηνο είναι στα όρια του μηδέν ως εμπειρία.

Αυτό ξαναπέσ'το! Κι εγώ που έχω κάνει μερικές εκατοντάδες εκτιμήσεις, πολλές σε "δύσκολα" ακίνητα, πολλές φορές νιώθω ότι δεν "το έχω" καθόλου. Κάθε εκτίμηση είναι διαφορετική!

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, η πρώτη χιλιάδα είναι δύσκολη μετά στρώνει… :smile:  :smile:  :smile:

 

Α ναι ξέχασα και η πρώτη δεκάδα σε δικαστήρια που έπρεπε να την στηρίξεις σε επιθέσεις από δικηγόρους με πολλά συμφέροντα για τον πελάτη τους ειδικά όταν αφορούσε ξενοδοχειακά συγκροτήματα και να κουβαλούν και ως μάρτυρες υπεράσπισης τοπικούς βουλευτές

 

(τι μου θύμισες τώρα λέμε… 8-) )

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει. Έλεγα μήπως μπορούσα να αποδείξω την εμπειρία αλλιώς. Έλεος, η διατύπωση του νόμου είναι λες και την έχει γράψει ο Πρόεδρος του RICS Ελλάδος.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Καμμία σχέση δεν έχει το RICS με τον εν λόγω οργανισμό peoplecert

Edited by anavatis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.