Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτείται κυκλοφοριακή σύνδεση;


Recommended Posts

Πρεπει να παρεις απαλλαγη απο κυκλοφοριακη συνδεση.Ειναι επειδη εισαι εντος οικισμου.Αυτο το χαρτι μετα το βαζεις στα υπολοιπα δικαιολογητικα της αδειας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε συζήτηση που είχα με 2 φίλους μου οι οποίοι έχουν γειτονικά οικόπεδα επί της εθνικής οδού Ιωαννίνων-Αθηνών με ρώτησαν αν γίνεται να παραχωρήσει ο Α στον Β χώρο από την μπροστινή αυλή του συνεργείο του (με ιδιωτικό συμφωνητικό φαντάζομαι) ώστε ο Β να πιάνει τα μέτρα πρόσοψης που απαιτούνται για την κατασκευή κόμβου σε πρατηρίου υγρών καυσίμων.

 

Πρέπει να γίνει μεταβίβαση του χώρου αυτού από τον Α στον Β ή μπορεί να γίνει με κάποιο συμφωνητικό;

 

Edit: Και επειδή έκανα λάθος αρχείο επισύναψη...

http://img10.imageshack.us/img10/1930/drawing1model.png

post-55740-131887273684_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

με κοινή αίτηση

 

υγ (υπόψη ότι ο κόμβος πρέπει να γίνει στο κέντρο των δύο αγρών-σαν να είναι μία ιδιοκτησία)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο αυτό. Απλά με αυτόν τον τρόπο είναι το ίδιο κόστος της χρησιμοποιούμενης δημόσιας έκτασης που πληρώνουν.

Εχω δει κόμβο και 1/4-3/4 στις δύο ιδιοκτησίες.

Link to comment
Share on other sites

faethon καλημέρα

Έχω την εντύπωση ότι το είδα γραμμένο (το στο κέντρο εννοώ-μου έτυχε τέτοια περίπτωση πιο παλιά όμως προ 15/ετίας περίπου-χωρίς να το κατασκευάσουμε και στο κέντρο-ήδη υπήρχε κόμβος και απαιτούνταν και για τον διπλανό ιδιοκτήτη)

Ούτε θεωρώ ότι είναι και σωστό

Με σημερινή νομοθεσία δεν είμαι σίγουρος αν άλλαξε- καλά είναι να επιβεβαιώσει ο συνάδελφος (μη κοιτάς τι βλέπεις στην πράξη, γιατί γίνονται και στραβά μάτια)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε εσένα :)

Δεν εννοούσα απλά στην πράξη κατασκευασμένο αλλά και στα εγκεκριμένα σχέδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

γεια σας. μπορει να με βοηθησει καποιος και να μου επισυναψει το εγγραφο που έχει προαναφερθει σε προηγουμενο διαλογο και αναφερει οτι σε εντος οριων οικισμου για συνεργεια αυτοκινητων δεν απαιτειται κυκλοφοριακη αλλά μονο είσοδο - εξοδο. Εγγρ- ΔΜΕΟ/2996/ε/390/22-05-07(αυτο ειναι το εγγραφο που ψαχνω). αν μπορει καποιος ας το επισυναψει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.