Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρχές για την Δημιουργία Ενιαίου Επιμελητηριακού Φορέα Μηχανικών


spgirl

Recommended Posts

Krisos, μα το νομοσχέδιο λέει για την δημιουργία ενός ενιαίου φορέα, και για διπλωματούχος και για πτυχιούχους μηχανικούς, όπου εκεί θα δίνονται οι εξετάσεις για την απόκτηση των αντιστοίχων ΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Krisos, μα το νομοσχέδιο λέει για την δημιουργία ενός ενιαίου φορέα, και για διπλωματούχος και για πτυχιούχους μηχανικούς, όπου εκεί θα δίνονται οι εξετάσεις για την απόκτηση των αντιστοίχων ΕΔ.

 

...με ποιο κριτηριο να οριστουν τα μελη του; ...θα εχει καμια σχεση με το ΤΕΕ;

 

Krisos Επειδή πρέπει να πάω δουλειά θα σου απαντήσω αργότερα .:P

 

Οχαχαχα! 8-) ...ναι καν' το μου ποιο λιανααα :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν δεν νομίζω η κυβέρνηση να μείνει τόσο στην εξουσία ώστε να εφαρμόσει το παραπάνω σχέδιο εκτός αν υπάρχει διακομματική συναίνεση , κάτι που δεν γνωρίζω.

αν ποτέ εφαρμοστεί δεν με ανησυχεί το γεγονός που θα είμαι στο ίδιο επιμελητήριο με τεχνολόγους καθώς δεν έχω δει χαΐρι και από το ΤΕΕ.

Όπου οι επιτροπές συνθέτονται με τον γνωστό τρόπο.

Επίσης από την μέχρι τώρα εμπειρία μου ουσιαστικά στον χώρο εργασίας η ισοτιμία ΤΕΙ - πολυτεχνείου ειδικά στον χώρο των μηχανολόγων είναι γεγονός.

άλλωστε όλοι σχεδόν υπογραφούν τα πάντα ,

ίσως οι πολιτικοί μηχανικοί θα είναι οι μόνοι χαμένοι από αυτήν την διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε συ savas76 τώρα τι γίνεται τουλάχιστον εδω στην επαρχία που είναι μικρότερα τα έργα δε νομίζω ότι έχουμε και διαφορά στα εργασιακά μας... τι ΤΕΙ τι Πολυτεχνείο!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν δεν νομίζω η κυβέρνηση να μείνει τόσο στην

διαδικασία

 

Η μονή προσφορά του ΤΕΕ στον κλάδο είναι να διαχωρίζει τους Μηχανικούς ΤΕΙ απο τους Μηχανικούς πολυτεχνείου ...και όλους μαζί σε παλιούς επαγγελματίες και νέους ... υποσκάπτοντας τα συμφέροντα των νέων με διαφορα τερτιπια ..επισης ο ρολος του ειναι καθαρα εισπρακτικος και εκβιαστικος

 

Γιατί ρε συ savas76 τώρα τι γίνεται τουλάχιστον εδω στην επαρχία που είναι μικρότερα τα έργα δε νομίζω ότι έχουμε και διαφορά στα εργασιακά μας... τι ΤΕΙ τι Πολυτεχνείο!

 

Φιλε κατσε ενημερώσου για το τι συμβαινει στην αγορα εργασιας ..δεν σου φταιει ο τεχνολογος ..αλλα το ευρυ φασμα κρισης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kriso μια χαρά ενημερωμένος είμαι. Ο τεχνολόγος δεν είπα ποτέ ότι μου φταίει,

μη λες πράγματα που δεν είπα.

Link to comment
Share on other sites

Krisos, σου προτείνω να ηρεμήσεις και να μη βλέπεις παντού φαντάσματα... Κάτσε να βγει σε δημόσια διαβούλευση το νομοσχέδιο, να δουμε τι λέει και μετά βρισε όλο το σύμπαν...

Αλλά βρε παιδί μου, μες την άρνηση είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kriso μια χαρά ενημερωμένος είμαι. Ο τεχνολόγος δεν είπα ποτέ ότι μου φταίει,

μη λες πράγματα που δεν είπα.

 

α οκ ισως να μην καταλαβα καλα

 

Krisos, σου προτείνω να ηρεμήσεις και να μη βλέπεις παντού φαντάσματα... Κάτσε να βγει σε δημόσια διαβούλευση το νομοσχέδιο, να δουμε τι λέει και μετά βρισε όλο το σύμπαν...

Αλλά βρε παιδί μου, μες την άρνηση είσαι...

 

..ετσι πρεπει!:twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.