Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φορολογική αναμόρφωση - λογιστικές διαφορές


Recommended Posts

Τελικά αυτή η σαχλαμάρα θα υποβληθεί; Ισχύει η προθεσμία 1-30/6 που είχε ανακοινωθεί; Υπάρχει κάπου λινκ μέσα στο taxisnet (γιατί έψαξα παντού και δε βρήκα τίποτα) για την εφαρμογή υποβολής; Άιντε γιατί έχω να πάω να μαζέψω και καρπούζια αυτή την εποχή στην πατρίδα μου να βγάλω κανένα μεροκάματο αντί να ασχολούμαι με τους καραγκιόζηδες...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα προς κάποιον ο οποίος έχει ήδη ελεγθεί λόγω επιστροφής πάνω από 1500 ευρώ. Πρέπει στον έλεγχο να πάμε και τις αποδείξεις για το αφορολόγητο; Τα τιμολόγια των εξόδων μας που μπαίνουν στον κωδικό 546 του Ε3;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ θα βρείτε πληροφορίες για νέες προθεσμίες υποβολής δηλώσεων στην Εφορία:

 

http://www.gsis.gr/cmdocs/8200.FPA.pdf

 

Η Φορολογική Αναμόρφωση πάει για 30 Σεπτεμβρίου 2011.

 

Ξέρει κανείς τι θα γίνει τελικά με τις προθεσμίες για την Κατάσταση Προμηθευτών-Πελατών;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω την ίδια απορία απορία όπως και ο CHRIS_M "Ο Πίνακας φορολογικής αναμόρφωσης θέλει υποχρεωτικά λογιστή όπως η αυτοπεραίωση?"

 

Επιπρόσθετα η υποβολή του εν λόγω πίνακα γίνεται μέσω του λογαριασμού μας στο TAXISNET ή μέσα από το λογαριασμό του λογιστή για λογαριασμό όλων των πελατών του ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το taxisnet.gr έχει ανοίξει για την υποβολή Κατάστασης Φορολογικής Αναμόρφωσης.

Θα βρείτε το link στη σελίδα:

http://www.gsis.gr/on_line_ypiresies/epixiriseis/e-epixiriseis.html

στην ενότητα: Λοιπές Δηλώσεις Εισοδήματος

αλλά για να την υποβάλετε θα πρέπει να κατεβάσετε το σχετικό λογισμικό που βρίσκεται στην ίδια σελίδα, στην ακριβώς επόμενη ενότητα: Ελεύθερα Προγράμματα και Λογισμικό Ανοικτού Κώδικα της ΓΓΠΣ

Σημειώνω ότι απλά το βρήκα, δεν το έχω δοκιμάσει.

Προθεσμία υποβολής: 30/9/2011, σύμφωνα με την ανακοίνωση που έχω προαναφέρει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.