Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φοροεπιδρομές, ανισότητες και αδικίες


Takis3008

Recommended Posts

γιατι εχω μια εντονη υποψια οτι μεσα στο 2012, θα ερθει εκτακτη φορολογια στα ακινητα...?

 

γιατι εχω μια εντονη υποψια οτι μεσα στο 2012, θα ερθει εκτακτη φορολογια στο μάσημα υπο μορφή δαγκωματιές/λεπτό?

Διαβάστε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω για τα άλλα, μα είναι πεπεισμένος ότι μέσα στο 2012 θα έρθει έκτακτη φορολογια στις καταθέσεις.

 

Ααααααααααν προλάβουνε βέβαια. Μπορεί να προηγηθούν καταστροφές, φυσικές ή ανθρώπινες.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουνε χέρι καταθέσεις θα βγει ο εμίρης του Κατάρ (στον οποίο ανήκει η Alpha bank) και θα πει "στην πατρίδα μου το κόβουνε το χέρι του κλέφτη..."

Link to comment
Share on other sites

Στα επίπεδα που είναι τα επιτόκια και υπό τις συνθήκες που έχουμε καταθέσεις οι περισσότεροι (όσοι έχουν ακόμα τέλος πάντων) δηλαδή ...5 χιλιάρικα όλα κι όλα σε έναν ταμιευτηρίου με 0,1%, χ*στηκε η φοράδα στ'αλώνι αν αυξηθούν οι φόροι στους (ανύπαρκτους) τόκους.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα πιθανό κούρεμα του 60% οι καταθέσεις θα υποστούν κούρεμα και θα οδηγηθούν σε υποτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται κατηγορηματικά κάτι τέτοιο. Μόνο αν το "κούρεμα" συνοδευτεί και από επιστροφή σε εθνικό νόμισμα (πράγμα το οποίο επίσης αποκλείουν).

Link to comment
Share on other sites

Κατα μια αποψη, αφηστε τα παιδια του London Scool of Economics να κανουν το θαυμα τους, οπως εχουν αποδειξει και στο παρελθον οτι μπορουν να κανουν !

 

Κατα μια αλλη αποψη, παρτε θεση και .... απολαυστε το θεαμα !

Link to comment
Share on other sites

Χέρι στις καταθέσεις θα μπει έμμεσα από το νέο φορολογικό νομοσχέδιο: Θα τιμωρείται η αποταμίευση! Έτσι θα αναγκάζεσαι να αγοράσεις και θα τα πάρουν από τον αυξημέν ΦΠΑ 23%. Καλά απορώ αυτές οι παντοδύναμες τράπεζες δεν κάνουν κάτι; Τελικά τα μόνα παντοδύναμα στη ΣΣΔΓ (Σοβιετική Σοσιαλιστική Δημοκρατία του Γιουνανιστάν) είναι τα κόμματα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.