Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όργανα ελέγχου ΕΗΕ


JasonK

Recommended Posts

Καλή σας ημέρα γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εταιρεία που να νοικιάζει μηχανήματα μετρήσεων? Συγκεκριμένα θέλω να κάνω μια μέτρηση ειδικής αντίστασης εδάφους και το FLUKE 1653B που έχω δεν κάνει τέτοια μέτρηση. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη. Να με συγχωρεί η διαχείρηση για το off topic απλά επειδή μερικά όργανα για την νέα ΥΔΕ κάνουν αυτή τη μέτρηση θεώρησα σωστό να το γράψω σε αυτό το topic

Link to comment
Share on other sites

Την μετρηση αυτη την κανει το μακροτεστ που εχω, στην βασικη του εκδοση. Μηπως να βρεις κανεναν συναδελφο ή εγκαταστατη να κανεις τη δουλεια σου?

Ενοικιασεις οργανων απο οσο ξερω συνηθιζεται να γινονται σε πιο ακριβα οργανα, συνηθως τοπογραφικων εφαρμογων. 

Εταιριες που νοικιαζουν η ΜΕΤΡΙΚΑ πχ... αλλα δεν βλεπω να εχει πολυοργανα στη σελιδα της

Αυτη εδω η εταιρια νοικιαζει ιδιο με το δικο σου http://www.netscope.gr/ViewShopStaticPage.aspx?ValueId=1553 :sad:

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαρηστώ ckiriako, αλλά δυστυχώς εδώ που είμαι δεν μπορώ να βρω (και πίστεψέ με έχω κινήσει γη και ουρανό) έτσι όπως το βλέπω επειδή είναι άμεση η ανάγκη για τη συγκεκριμένη μέτρηση να αγοράζω ένα όργανο μόνο και μόνο γι αύτή τη μέτρηση....τί να κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κανενα γνωστο εκει κοντα να στο δωσει να κανεις τη δουλεια σου? Οι περισσοτεροι εγκαταστατες εχουν μακροτεστ... τουλ στο νομο που ειμαι εγω ετσι ξερω. Που δραστηριοποιεισαι? Νομο ξανθης?

Link to comment
Share on other sites

Όχι η καταγωγή είναι απο εκεί, Βόλο εργάζομαι και δυστυχώς δεν παίζει κάποιος με το Μακροτεστ, περιμένω και κάτι απαντήσεις αύριο και αναλόγως πράτω, σε ευχαρηστώ πάντως για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι, ενας γνωστός μου ενδιαφέρεται να πάρει το testboy tv455 αλλά υπάρχει έλλειψη, αν γνωρίζετε κάποιο μαγαζί που το έχει σε stock μπορείτε να μου το στείλετε σε pm?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετα απο αρκετο ψαξιμο εχω καταληξει στο Eurotest XE BT το οποιο ειναι καινουριο και το βρισκω 1050 χωρις φπα.Νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα. Τα εβαλα κατω και ειδα  οτι με 200 περιπου ευρω παραπανω απο τα πιο φτηνα πχ testboy εχεις αρκετα πλεονεκτηματα. Τωρα με αλλα 200 θα μου πεις παιρνεις ακομη καλυτερο, αλλα δεν νομιζω οτι παιρνεις ΠΟΛΥ καλυτερο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.