Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταχώρηση ΠΕΑ στο Buildingcert


katrmp

Recommended Posts

και εγω αυτο το εκπαιδευτικο ψαχνω.εκει που λεει υποψηφιοι μονιμοι δε μπαινω στην αρχη?βαζω τους κωδικους που μου στελνουν και προχωραω?

Το "υποψήφιοι μόνιμοι" είναι για να στείλεις τα δικαιολογητικά σου ώστε να γραφτείς στο οριστικό μητρώο επιθεωρητών .Εφόσον έχεις γραφτεί πρέπει να πας στο: "Ενεργειακοί επιθεωρητές". Για έναν έλεγχο πήγαινε στο "υποψήφιοι μόνιμοι" και δες αν η ΕΥΠΕΠΕΝ σου έχει εγκρίνει την αίτηση εγγραφής στο μητρώο των επιθεωρητών.

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΠΩ...την εχω κανει χοντρα...αναστατωσα το φορουμ απο λαθος.ζητω την κατανοηση σας γιατι ηταν το πρωτο μου..εχετε δικιο το δοκιμασα .σας ευχαριστω ολους.αισθανομαι σαν να ξεκινησα την πρωτη μου μερα στην δουλεια τωρα...και δεν ειμαι και τοσο νεος.το προχωραω αμεσα να το τελειωσω

Link to comment
Share on other sites

Αριθμό μητρώου έχεις?

 

 

Εδιτ..Οκ, μην τρελένεσαι συμβαίνουν αυτά...Εγώ στο πρώτο είχα ξεχάσει να τραβήξω φωτογραφία και ξαναπήγα... :mrgreen:

Edited by ikaros13
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

εχω ναι.τωρα προχωραει ενταξει.απλα στην αρχη εβαζα τον παλιο που εκανα την αρχικη δηλωση γιαυτο δε μου προχωρουσε στο "ενεργειακοι επιθεωρητες"

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω το 2ο ΠΕΑ σε προγραμμα του εξοικονομω.

εχω το xml απο το 1ο ΠΕΑ.

Ποια τα βηματα?

Στο ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ βαζω το xml του 1ου ΠΕΑ? και σβηνω το "Κτιριο"? αν το σβησω δεν φευγει μαζι και το "Κτιριο 1"?

Αν το ξεκινησω απο την αρχη βαζοντας τα στοιχεια....Στις πηγες δεδομενων τι τσεκαρω αρχ.σχεδια, τιμολογια,εντυπο ενεργ επιθεωρ...ποιο?, πληροφοριες ιδιοκτητη?

Μετα στο κτιριο βαζω τα στοιχεια που ειχα υπολογιστη στο !ο ΠΕΑ (αν ειναι σωστα οτι ετσι εγιναν.

Σεναρια νεα κανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα σβησεις το σεναριο και στο κτηριο θα περασεις το σεναριο

Τις παρεμβασεις που υλοποιησες τελος παντων.

Δε σε απασχολει τι τσεκαρεις, στατιστικο ειναι μονο.

Δεν ειναι απαιτητο νεο σεναριο γιατι ειναι 2ο ΠΕΑ για εξοικονομω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα,

 

Στο buildingcert, στο σημείο καταχώρησης της ένταξης στον 4014, έχουμε δικαίωμα να καταχωρήσουμε τη δήλωση ένταξης στον 4178;

Μου έχει τύχει περίπτωση στην οποία ο ιδιοκτήτης έχει τακτοποιήσει το υπόγειο του με τον τελευταίο νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.