Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή Βιβλιαρίων ΤΣΜΕΔΕ


vkoumoul

Recommended Posts

Ευχαριστώ tpanag.

 

Myri, εμένα ο γιατρός (φίλος) που με παρότρυνε να πάω να το αλλάξω, μου είπε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Γι'αυτο το ταμείο ΔΕΝ τα αλλάζει σε όλους με τη μία... Διότι σου λέει οι μισοί μ****κες να πληρώνουν και να μην ερχονται να παρουν τα χρήματα, κέρδος είναι για το ταμείο.

Ετσι λοιπόν αλλάζουν τα βιβλιάρια λίγα λίγα για να μην "μπεί κι άλλο μέσα" το ταμείο.

 

Αηδίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αλλαξα και πηγα σε γιατρο (γνωστος μου) δεν πληρωσα. Μου εγραψε επισκεψη στο χαρτι του βιβλιαριου και πηγα στο ΤΣΜΕΔΕ για θεωρηση.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα κάποιος μου είπε πως με τα νεα βιβλιάρια δεν πληρώνεις επίσκεψη

κόβει χαρτάκι ο γιατρός και πάει αυτος στο ΤΣΜΕΔΕ

 

αν ισχύει 'συμφέρει' να αλλάξουμε το γρηγορότερο

 

Όντως έτσι θα είναι πλέον, όπως τα μερικά (ίσως και όλα) που ήταν γύρω από το δημόσιο. Είχα ΤΑΠΟΤΕ του πατέρα μου και πάντα απλά έκοβε χαρτάκι ο γιατρός. Βέβαια, μετά ήθελε θεώρηση, να το επιστρέψεις στον γιατρό κτλ κτλ κτλ γραφειοκρατικά πολυαγαπημένα πράγματα!!! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα... Μία ματιά που έριξα σε γενικές ειδικότητες στη Θεσσαλονίκη, έχει αρκετούς. Σε μικρές πόλεις και στην επαρχία, σίγουρα θα είναι πολύ λιγότεροι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ενημερωσω τους συναδελφους που εχουν τα παιδια τους στο ΤΣΜΕΔΕ και θελουν να αλλαξουν βιβλιαριο οτι θα πρεπει να φερουν και φωτογραφιες των παιδιων τους για την αλλαγη των βιβλιαριων. Ενω παλια δε θελαν φωτογραφιες τα βιβλιαρια-συνταγολογια τωρα το ζητανε. Να ξερετε γιατι εγω πηγα να αλλαξω και ειχα φωτο μονο για μενα οποτε για τα παιδια μου δεν αλλαξα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και το ΕΤΑΑ με τα υποταμεια του θα ενταχθουν στον ΕΟΠΥΥ οσο αναφορα τον ΚΥΤ, αυτο λεει το Μνημονιο Νο2, μεχρι τον Ιουνιο 2012.

Ετσι οσοι γιατροι εχουν συμβαση με ΕΟΠΥΥ θα εξυπηρετουν και ΤΣΜΕΔΕ.

Αλλά καποιες ειδικοτητες εχουν τρομερες ελλείψεις πχ 1 παιδιατρος ΕΟΠΥΥ στην Αγια Παρασκευη !

Ποιος να κανει συμβαση για 10 Ευρω επισκεψη?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να κανει συμβαση για 10 Ευρω επισκεψη?

 

Θα τρολλάρω λίγο. Εσύ συνάδελφε παίρνεις 10 ευρώ επίσκεψη από τον καθένα "σουλατσαδόρο" αργόσχολο που μπαίνει στο γραφείο σου και σε απασχολεί 2 ώρες να σε ρωτάει ό,τι σχετικές ή άσχετες "απορίες" έχει συγκεντρώσει τους τελευταίους μήνες; Δεν παίρνεις (μάλλον). Ε θα προσαρμοστούν και οι γιατροί. Τι να κάνουμε... "Μπόλικοι" (πιό μπόλικοι και από εμάς) είναι και αυτοί έτσι κι αλλιώς. Οι συμβάσεις με τα ταμεία έτσι κι αλλιώς "κράχτη" αποτελούν συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.