Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή Βιβλιαρίων ΤΣΜΕΔΕ


vkoumoul

Recommended Posts

όχι....σαν νέος μηχανικός έβγαλα τον Δεκέμβρη κατευθείαν το νέο βιβλιάριο , και σε έναν συμβεβλημένο παθολόγο που πήγα τις προάλλες, δεν πλήρωσα επίσκεψη...Με εξέτασε, έγραψε στο βιβλιάριο, έκοψε το χαρτάκι και το κράτησε αυτός για να πάρει τα λεφτά του...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για οδοντίατρο τι παίζει?Αν πληρώσουμε , μετα του πάμε το νεο βιβλιάριο παίρνουμε τίποτα πίσω ή είναι λάθος η διαδικασία αυτή?(πχ 140€ σε απονεύρωση)

Link to comment
Share on other sites

όχι....σαν νέος μηχανικός έβγαλα τον Δεκέμβρη κατευθείαν το νέο βιβλιάριο , και σε έναν συμβεβλημένο παθολόγο που πήγα τις προάλλες, δεν πλήρωσα επίσκεψη...Με εξέτασε, έγραψε στο βιβλιάριο, έκοψε το χαρτάκι και το κράτησε αυτός για να πάρει τα λεφτά του...

 

Μπορούμε να βγάλουμε νέα βιβλιάρια όσοι έχουμε τα παλαιά

ή υπάρχει κάποιος περιορισμός;

Link to comment
Share on other sites

διάβασα όλο το θέμα, η αλλαγή πρέπει να γίνει για να πηγαίνουμε με το νέο σύστημα (δεν πληρώνω απόκομμα κτλ), απλά ένας συνάδελφος ανέφερε ότι τα βιβλιάρια ισχύουν μέχρι τέλος του 2012, δλδ παράλληλα παίζει και το παλιό σύστημα δλδ πάω στο γιατρό και μετά πάω τσμεδε με την απόδειξη και παίρνω τα 20 euro (το ίδιο και για τις εξετάσεις;)

 

Θέλω να κάνω μία γενική αίματος μην την χρυσοπληρώσω από την τσέπη μου λόγω χαρτούρας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

πηγα σε έναν συμβεβλημένο γιατρό σύμφωνα με αυτούς που γράφει το site ο οποίος μου πήρε 20 ευρώ με απόδειξη και μου είπε ότι έτσι ειναι η σύμβαση του με το ταμείο μας γτ αυτός ειναι μέλος του εοπυυ. Αλήθεια μου είπε ή με κορόιδεψε? Μου είπε οτι με την απόδειξη μπορω να παω στο ταμείο και να τα παρω πισω κανονικά όπως γινόταν μεχρι σημερα. Στο νέο βιβλιάριο δεν μου έγραψε κατι.

 

εχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Αν παω στο ταμείο θα μου τα δώσουν πίσω?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα νομιζω πρεπει να σου γραψει και στο βιβλιαριο, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Το σιγουρο παντως ειναι πως ο εν λογω κυριος/κυρια(;;) βαριοταν και σου λεει: σιγα μην τρεχω εγω στο ταμειο να καταθετω τα χαρτια, ασε να τα τσεπωσω τωρα ευκολα και γρηγορα και ασε να παει να ταλαιπωριεται αυτος για να τα παρει πισω. Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω επρεπε να σου γραψει και στο βιβλιαριο μεσα, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Το σιγουρο ειναι οτι βαριοταν να παει να τα παρει απο το ταμειο και σου λεει, κατσε να τα τσεπωσω εγω, και ασε να τρεχει αυτος μετα να ταλαιπωριεται να τα παρει πισω.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να σου γράψει την επίσκεψη στο βιβλιάριο και να την παραδώσεις με την απόδειξη στο ταμείο.Σκέτη απόδειξη δε γίνεται,εμένα ζήταγαν και το χαρτί και με γύρισαν και πίσω στο γιατρό γιατί είχε ξεχάσει να γράψει διάγνωση..

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μου είπε ή με κορόιδεψε?

Σε κοροιδεψε.

Συμβεβλημενος σημαινει γραφει στο βιβλιαριο, υπογραφεις, το κοβει και το κραταει αυτος. ΔΕΝ πληρωνεις τιποτε.

 

Αν παω στο ταμείο θα μου τα δώσουν πίσω?

Ναι. Δωσουν, πιστωσουν, εξαρταται που βρισκεσαι. Στην περιφερεια μονο πιστωση σε λογαριασμο σε 3-6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ακόμη με το παλιό βιβλιάριο, οι συναδελφοι εκ θεσ/νικης, μπορούν να μου πούνε τη διαδικασία; Κλείνω κάποιο ραντεβού; πηγαίνω χύμα;

 

Δε μένω και θεσ/νικη, οπότε δν είμαι για τζάμπα πανε έλα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.