Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Ξέρει κανένας τι ακριβώς λέει η ερώτηση που απαντάμε με ΝΑΙ;

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω πατήσει ήδη 6 φορές το "ΝΑΙ" για δηλώσεις και έχω ολοκληρώσει τον "Έλεγχο Δομικής Τρωτότητας" όπως υπαγορέυει ο ΟΑΣΠ...

http://www.oasp.gr/node/76

δεν έχω πεί κανένα ψέμα στο σύστημα του ΤΕΕ, εκτός κι αν το ΤΕΕ δεν αναγνωρίζει τον ΟΑΣΠ ώς ειδικό οργανισμό επι του θέματος....

Link to comment
Share on other sites

Μα εκείνο είναι ΔΕΛΤΙΟ ΠΡΟΣΕΙΣΜΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΤΙΡΙΩΝ και όχι Δελτίο Δoμικής Τρωτότητας.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει και το έχω ψάξει πάρα πολύ και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι αυτό που ζητάει ο νόμος.

Επάνω λέει έλεγχος δομικής τρωτότητας, παρακάτω λέει για Δημόσια και κοινωφελή κτίρια και ποιο κάτω λέει "Οδηγίες Συμπλήρωσης Δελτίου Προσεισμικού Ελέγχου".

Πουθενά δεν λέει Δελτίο Δομικής Τρωτότητας.

Το έχω ψάξει και με τον ΟΑΣΠ και πήρα αρνητική απάντηση.

Δεν έχει εφαρμογή το Δελτίο Προσεισμικού Ελέγχου σε αυθαίρετες κατασκευές αλλά μόνο σε νομίμως υφιστάμενα Δημόσια και κοινωφελή κτίρια.

 

υ.γ. Αν βέβαια αύριο το ΥΠΕΚΑ πει ότι αυτό είναι παρά τις αντίθετες εισηγήσεις του ΟΑΣΠ, τι να πω...

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Faethon11.

Το μόνο που έχουμε να κάνουμε γι' αυτό είναι να περιμένουμε (....και θα περιμένουμε για πολύ ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Faethon11.

Το μόνο που έχουμε να κάνουμε γι' αυτό είναι να περιμένουμε (....και θα περιμένουμε για πολύ ακόμα).

 

Όχι ρε συ... το δουλεύουν στο υπεκα... αφού πρέπει μέχρι τέλη του μήνα να καταθέσουμε τη β' φάση για όσες δηλώσεις υποβάλλαμε πριν ξεκινήσουν οι παρατάσεις!

Εγώ πιστεύω υπεκα!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Θα παραταθεί και αυτό και θα πάει τον Σεπτέμβριο (...και τότε βλέπουμε).

 

Τώρα δεν έχουμε λεφτά στο ΤΕΕ και ψάχνουμε τους "ειδικούς" που θα θα θα θα θα φτιάξουν την εφαρμογή για να τα υποδέχεται!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.