Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

συνάδελφοι

 

σήμερα μπήκα στο σύστημα δηλώσεων αυθαιρέτου και διαπίστωσα μπέρδεμα σε 3 δηλώσεις μου

αλλάζουν διάφορα πράγματα

σε άλλες αλλάζει η γεωγραφικός προσδιορισμός μαζί με την Τ.Ζ

σε άλλες ο τίτλος και η τιμή ζώνης καθώς και Ο.Α που δηλώθηκαν

σε άλλες η διεύθυνση μαζί με τον τίτλο

σε άλλη αλλάζει το τελικό πρόστιμο - δείχνει 2 ποσά ειδ προστίμου: ένα 3549 πρίν την υποβολή και 4239 μετά την υποβολή, μάλλον αυτό έγινε επειδή δεν αντιλήφθηκα ότι άλλαξε την Τ.Ζ

 

(Νομίζω ότι κάποιοι συνάδελφοι αντιμετώπισαν όμοια προβλήματα αλλά δεν μπορώ να βρώ το θέμα και το αναρτώ εδώ- αν κάποιος γνωρίζει ας με παραπέμψει παρακαλώ στο αντ θέμα)

 

Τί κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί και εμένα παλιότερα σε μια δήλωση....αποσύνδεση-επανασύνδεση δεν βοήθησε και αναγκάστηκα να κάνω χειροκίνητα τις αλλαγές στα πεδία που είχαν αλλάξει + αποθήκευση.

Έκτοτε όλα οκ αν και τον λόγο που συνέβει αυτό δεν τον έμαθα ποτέ...απλά έγινε.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ .

ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΕΝΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΣ ΚΑΜΙΑ ΚΑΥΤΗ ΠΑΤΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αυτή η δυσλειτουργία δεν επηρεάζει κάπου τη δήλωση ή το πρόστιμο εφόσον δεν κάνεις νέα υποβολή...όταν βέβαια έρθει η ώρα για οριστική υπαγωγή θα χρειαστείς χάπια μέχρι να καταλάβεις γιατί βγάζει άλλα αντί άλλων στο πρόστιμο..

Συνεπώς χειροκίνητη διόρθωση και αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν δεν πάρεις χαμπάρι ότι άλλαξε ο γεωγραφικός εντοπισμός ή ο δήμος (κάτι που έπαθα εγώ σε βεβαίωση και το κατάλαβα κατόπιν εορτής);

Τι κάνεις; Fax για αλλαγές κλπ

Link to comment
Share on other sites

ναι συνάδελφοι

 

Επιβεβαιώνω ότι σε όλες τις δηλώσεις που δημιουργήθηκαν τα προβλήματα, είχε πληρωθεί μόνο το παράβολο.

 

Άρα ορισμένες μπορώ να τις διορθώσω τώρα χειρονακτικά (γιατί το αντιλήφθηκα το πρόβλημα) σε όλα τα λανθασμένα στοιχεία π.χ τ.ζ είτε διεύθυνση κλπ

 

Αλλά τι κάνω με μία δήλωση (την πρώτη η οποία ανέδειξε και το πρόβλημα) στην οποία είχα πληρώσει το παράβολο και σήμερα πήγα να τυπώσω την εξόφληση και είδα άλλα ποσά εξόφλησης πολύ μεγαλύτερα τελικά από τα κανονικά ενώ τσεκάρισα όλες τις αποδοχές.

 

Θα πρέπει να πώ τον πελάτη πλήρωσε αυτά και όταν δημιουργηθεί το σύστημα θα εισπράξεις αχρεωστήτως καταβληθέντα;

ή θα πρέπει να κάνω αίτηση στο ΤΕΕ να μου ξεκλειδώσουν την δήλωση;

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.