Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Δεν μπορείς να τη βγάλεις, διότι δεν θα έχεις "νομιμοποιητικά έγγραφα" για τις αυθαιρεσίες!

 

Μέχρι να εξοφληθεί το πρόστιμο ΔΕΝ γίνεται μεταβίβαση!

 

οταν εξοφληθουν τα προστιμα και πας σε τελικη υπαγωγη η βεβαιωση δεν εχει χρονικο περιορισμο

Link to comment
Share on other sites

οταν εξοφληθουν τα προστιμα και πας σε τελικη υπαγωγη η βεβαιωση δεν εχει χρονικο περιορισμο

 

Η κάθε βεβαίωση έχει ΠΑΝΤΑ δύο μήνες ισχύ από την ημερομηνία αυτοψίας που δηλώνεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η κάθε βεβαίωση έχει ΠΑΝΤΑ δύο μήνες ισχύ από την ημερομηνία αυτοψίας που δηλώνεις.

 

ανεβασε μια με τελικη υπαγωγη να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε για τα συμφωνητικα , εγω πηγα να καταθεσω αυτα του 2011 στο κεντρικο τεε (αθηνα ) και δεν μου τα πηραν.Εχει καταθεσει καποιος εκει στο κεντρικο τεε? η απαντηση τους ηταν οτι δεν ασχολουμαστε με τα παλια συμφωνητικα

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε μια με τελικη υπαγωγη να δουμε

 

Δεν έχω, δεν βιάζομαι να κάνω σε καμία δήλωση Οριστική Υπαγωγή. Δεν υπάρχει ακόμα λόγος.

Αυτό που σου έγραψα παραπάνω (χρονική διάρκεια) είναι γραμμένο στο νόμο 4014. Επισυνάπτω απόσπασμα:

 

Ν4030/11 49§16 - Οι βεβαιώσεις των μηχανικών που προβλέπονται στο άρθρο 23 παρ. 4 του ν.

4014/2011 έχουν ισχύ δύο (2) μηνών. Οι παραπάνω βεβαιώσεις πριν τη σύνταξη των συμβολαίων

υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος και λαμβάνουν μοναδικό αριθμό, που

αφορά το ακίνητο. Στα συμβόλαια προσαρτάται η βεβαίωση και ο μοναδικός αριθμός του ακινήτου.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω, δεν βιάζομαι να κάνω σε καμία δήλωση Οριστική Υπαγωγή. Δεν υπάρχει ακόμα λόγος.

Αυτό που σου έγραψα παραπάνω (χρονική διάρκεια) είναι γραμμένο στο νόμο 4014. Επισυνάπτω απόσπασμα:

 

Ν4030/11 49§16 - Οι βεβαιώσεις των μηχανικών που προβλέπονται στο άρθρο 23 παρ. 4 του ν.

4014/2011 έχουν ισχύ δύο (2) μηνών. Οι παραπάνω βεβαιώσεις πριν τη σύνταξη των συμβολαίων

υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος και λαμβάνουν μοναδικό αριθμό, που

αφορά το ακίνητο. Στα συμβόλαια προσαρτάται η βεβαίωση και ο μοναδικός αριθμός του ακινήτου.

 

επειδη εχω κανει οριστικη υπαγωγη σε ενημερωνω οτι η τελικη δηλωση δεν εχει χρονικο περιορισμο.γραφει ενα κατεβατο για αποκλισεις του 2% κτλ, μικροπαραβασεις και αλλα.

 

καλο ειναι οταν δεν ξερουμε να μην λεμε οτι θελουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλά, άσε να περάσουν δύο μήνες από την ημερομηνία έκδοσής της και στείλε τον πελάτη μετά να κάνει συμβόλαια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε για τα συμφωνητικα , εγω πηγα να καταθεσω αυτα του 2011 στο κεντρικο τεε (αθηνα ) και δεν μου τα πηραν.Εχει καταθεσει καποιος εκει στο κεντρικο τεε? η απαντηση τους ηταν οτι δεν ασχολουμαστε με τα παλια συμφωνητικα

 

 

Και ούτε πρόκειται μάλλον ποτέ... Δεν είναι δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο ειδικά στην Αθήνα όπως έχω ξαναπεί (έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου για την ακρίβεια). Εσύ dora22 και όλοι οι συνάδελφοι που δουλεύουμε Αθήνα, καταλαβαίνουμε το λόγο. Και αν δε γίνεται κάπου, προφανώς δεν πρέπει να γίνεται πουθενά. Ειδικά δε πλέον με τις τελευταίες εξελίξεις περί κατάργησης του ελέγχου των "αδικαιολόγητα χαμηλών αμοιβών" δε βλέπω καν το λόγο υποχρέωσης κατάρτισης συμφωνητικών και προβλέπω ότι δεν αποκλείεται να ανακληθεί και πλήρως.

Edited by tpanag
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά, άσε να περάσουν δύο μήνες από την ημερομηνία έκδοσής της και στείλε τον πελάτη μετά να κάνει συμβόλαια!!!

 

δεν καταλαβαινεις οτι ΔΕΝ γραφει ποτε εκδοθηκε.τα απλα δεν τα καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.