Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Οι ετησίως υποβαλλόμενες δηλώσεις προς την Εφορία, συνηθίζεται να υποβάλλονται το επόμενος έτος από αυτό που αφορούν και μόνο για αυτό το έτος. Τα συμφωνητικά του 2012 δηλαδή, προφανώς θα δηλωθούν στην αντίστοιχη δήλωση του 2013.

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω μόνο για τα συμφωνητικά του 2011, δεν μπορεί να μας ζητάνε τον Σεπτέμβρη τα συμφωνητικά του 2011 και πριν τον Σεπτέμβρη αυτά του 2012...

 

Στο ΤΕΕ έχετε καταθέσει εσείς την λίστα των συμφωνητικών του 2011 όπως είχαν πεί??? Αν δεν την έχουμε πάει ακόμα τί γίνεται??

Edited by kontegr
Link to comment
Share on other sites

Στο ΤΕΕ έχετε καταθέσει εσείς την λίστα των συμφωνητικών του 2011 όπως είχαν πεί??? Αν δεν την έχουμε πάει ακόμα τί γίνεται??

 

Αντε παλι τα ιδια....

Δεν καταλαβαινεις με τιποτα εσυ, ετσι ? :smile: :-)

 

Εγω προσωπικα δεν ειδα πουθενα γραμμενο κατι τετοιο...(για λιστα προς το ΤΕΕ εννοω..)

Αλλα εχω καταθεσει το ΤΕΕ συμφωνητικα ΓΙΑ ΟΛΕΣ τις εργασιες που εκανα απο 1/7/2011.....

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν τα έχω καταθέσει τίποτα διότι δεν έχω επιπλέον αντίγραφο για τα προ Οκτωβρίου

να μυρίσω τα νυχια μου να κάνω 100 συμφωνητικά γιατί μπορεί να μας τα ζητήσει ο οποιοσδήποτε :-x

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για αμοιβές: Σε περίπτωση που πελάτης θέλει τακτοποίηση και στο καπάκι βεβαίωση μη αυθαιρεσίας αυτά λογίζονται σαν δύο εργασίες ή μια; Δηλαδή δύο εισφορές (υπερ ΤΕΕ, ΤΣΜΕΔΕ, ΣΚΑΤΑ, ΕΜΠ) άρα και δύο εργασίες ή μία;

Βέβαια το λογικό είναι μία, άλλα δεν είαι σίγουρος για τη λογική των κυβερνώντων...

Link to comment
Share on other sites

Όταν εξοφληθεί το πρόστιμο της δήλωσης, το σύστημα βγάζει βεβαίωση με ισχύ για δύο μήνες....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός...κι αν ο ιδιοκτήτης θέλει άμεσα τη βεβαίωση μη αυθαιρεσίας για να κάνει συμβόλαια, αλλά δεν έχει λεφτά για να πληρώσει εφάπαξ το πρόστιμο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να τη βγάλεις, διότι δεν θα έχεις "νομιμοποιητικά έγγραφα" για τις αυθαιρεσίες!

 

Μέχρι να εξοφληθεί το πρόστιμο ΔΕΝ γίνεται μεταβίβαση!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.