Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λοιπές παραβάσεις - Αναλυτικός προυπολογισμός


Recommended Posts

ελεοοοοοςςςςςςςςς

 

...Το ίδιο πράγμα λέμε συνάδερφισσα....ΑΝ δεν έγινα κατανοητός!!!

Ότι είναι τελείως παράλογο!

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια παράβαση 500 ευρώ και μια αυθαιρεσία 156 ευρώ...πλήρωσα το παράβολο 500 ευρώ και μετά έκανα πάλι υποβολή και μου έβγαλε δόση εφάπαξ 156 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

άλλη περίπτωση αυτή.

Είσαι στο άρθρο 24 παράγραφος 8α που λέει:

8. α. Σε περίπτωση που το ποσό του προστίμου μετά

την καταβολή του παραβόλου είναι μικρότερο των τε-

τρακοσίων (400) ευρώ καταβάλλεται εφάπαξ χωρίς έκ-

πτωση μέχρι τις 31.12.2011.

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Ναι το δωματιο εννοειται. Λες να τα παω σε ενα 500ρικο ε?

Ουφφ... Ποιος μπορει να ξερει αλλωστε τι απο αυτα θα ελεγχθει, απο ποιον, ποτε, κλπ. Ευχαριστω για την απαντηση.

 

δεν εχεις εξωστη με σκαλια που μπορει να ειναι 2 διαφορετικες παραβασεις....

 

αλλα σκαλια με πλατυσκαλο-> 1 παραβαση!!!

 

:grin:

Link to comment
Share on other sites

Faethon & renal

Συνάδελφοι Διαβάστε καλά

...

...

Faethon Δημοσίευση 28 Νοέμβριος 2011 - 21:44

 

Έχει τρεις κατηγορίες για αυτό το κάνει έτσι.

1. (BBQ + BBQ)/5000 =π.χ 2,3 είτε 3 παραβάσεις

2. Διαμ εδάφους/5000 =π.χ 0,3 είτε 1 παραβάσεις

3. Μάντρα /5000 =π.χ 3,6 είτε 4 παραβάσεις

 

ΑΥΤΟ σωστό = 8 παραβάσεις

Κάνανε μεγάλες και ομαδικές μα κίες και βλακείες

 

Το ίδιο είπα και εγώ συνάδελφε.

 

Έχει τρεις κατηγορίες για αυτό το κάνει έτσι.

1. BBQ

2. Διαμόρφωση εδάφους

3. Μάντρα

 

Αν είχε 2 BBQ θα άθροιζε τους προϋπολογισμούς και θα διαιρούσε με 5000 για να βρει το πλήθος.

 

Δηλαδή στην περίπτωση του renal θα υπολόγιζα έναν Π/Υ για τους Η/Χ και έναν για την πέργκολα. Το πλήθος των παραβάσεων θα εξάγονταν από την διαίρεση του κάθε Π/Υ με 5000.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα τη γνωμη σας για κάτι. εχω εκθεσεις αυτοψιας για εσωτερικες διαρρυθμίσεις, και θέλω να τις τακτοποιησω με τον 4014. οι εκθέσεις αυτες εχουν καταγράψει περίπου 10 παραβάσεις που αφορουν αποξηλωσεις δαπέδων, καθαιρέσεις διαχωριστικών τοιχων, πλακιδια, καθαιρεσεις επιχρισμάτων και γυψοσανιδες και καθαιρεση τζακιου. εχετε καποια ιδεα πως μπορω να τις βάλω σε παραβασεις ιδιας κατηγορίας για να μην ξεφυγω πολυ με τα 500 αρικα. Τα προστιμα ηταν παρα πολυ μικρα (βεβαια μπηκαν το 500 μινιμουμ ανεγερση και 250 μινιμουμ διατηρηση) και ειναι κριμα να μπουν ως πολλες παραβασεις...τι γνωμη εχετε? μπορω να βαλω δαπεδα, πλακακια και τοιχους μαζι ως μια παραβαση?? η ποια κατηγοριοποιηση θα κανατε?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε οροφοδιαμέρισμα έχει γίνει έλεγχος από πολεοδομία και έχουν επιβληθεί πρόστιμα.Οι αυθαιρεσίες όπως τις γράφουν αφορούν , σοφίτα,ασανσέρ,και στέγαστρα(αυτά που φτιάχνουν στην σοφίτα για τα ανοίγματα) . Μετά από δικό μου έλεγχο διαπιστώνω ότι ένας εξώστης είναι μεγαλύτερος από την άδεια και έχει γίνει σε αυτό το τμήμα μια επιπλέον πόρτα. Πόσα "τεμάχια" με αναλυτικό πρέπει να δηλώσω? Ένα για το ασανσέρ , ένα για τα στέγαστρα και ένα για τον εξώστη? Μπορώ κάπως να τα μαζέψω σε 2 , πχ ότι τα στέγαστρα μαζί με τον εξώστη αφορουν αλλαγή στην όψη και πανε μαζί η δεν στέκει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.