Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λοιπές παραβάσεις - Αναλυτικός προυπολογισμός


Recommended Posts

Mία λοιπή παράβαση το πρόστιμο της οποίας θα υπολογιστεί με αναλυτικό προϋπολογισμό (δηλαδή, στην προκείμενη συζήτηση με τη διαφορά των αναλυτικών προϋπολογισμών αυτού που τελικώς έγινε μείον αυτό που έπρεπε βάσει άδειας να γίνει) με 500 ευρώπουλα καθάρισε.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ!! Ένας άλλος έκανε μια πόρτα μπαλκονόπορτα και την άνοιξε, ενώ έχει μεγαλώσει τρία παράθυρα κατά 0,30 μέτρα. Και αυτός 500αρικο έτσι; συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και απορίες, νεός στο επάγγελμα γαρ.

Link to comment
Share on other sites

Που θες να το ξέρω;;;; Εγώ σε πολλές "εύκολες" περιπτώσεις το κάνω. Σε κάποιες όχι δεν το έκανα (εν γνώσει μου).

 

Επίσημη οδηγία τι τη θες;;;; Eίναι απαραίτητο, τι άλλο να πουν!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Το "είναι απαραίτητο" που αναφέρεται στο νόμο? Αυτό ρωτάω. Στα δικαιολογητικά δε φαίνεται πουθενά. Όπως δεν το ζητούσαν και στον 3843 που κατά τη γνώμη μου και εκεί "ήταν απαραίτητο"..

Link to comment
Share on other sites

Παντού και πάντα ήταν και είναι απαραίτητο.

Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές στις όψεις χωρίς τη συναίνεση όλων των συνιδιοκτητών του ακινήτου.

Και στον 3843 και στον 4014 και στον 4178 και στην έκδοση ΟΑ και στην έκδοση ΕΕΜΚ και στη 48ωρη κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, πελάτης μου σε ειδικό κτήριο, συγκρότημα καταστημάτων , έχει καταργήσει αρκετά παράθυρα, έχει αλλάξει αρκετά τις όψεις , και έχει διαμερισματοποιησει τα καταστήματα διαφορετικά από ότι στην ο.α. Πάει με αναλυτικό ??

Επίσης έχει ένα τμήμα υπογειου εκτός νόμιμου περί γράμματος. ( υπέρβαση δόμησης με 0.5 συντελεστή σωστά ??)

Link to comment
Share on other sites

παράθυρα, όψεις με αναλυτικό.

Διαμερισμάτωση ως διαμερισμάτωση αυτοτελώς.

Υπόγειο ΥΔ με μειωτικό και με Υπέρβαση κάλυψης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.