Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γεωγραφικός εντοπισμός ακινήτου στο σύστημα ΤΕΕ


Recommended Posts

Εχω ενα πρόβλημα. Στον γεωγραφικό εντοπισμό δεν μου εμανίζεται ο χάρτης του εντοπισμού.Δηλαδη το αντίστοιχο πλαίσιο παραμένει λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Στον γεωγραφικό εντοπισμό με mozilla και google chrome. Το χάρτη μου τον δείχνει μόνο με internet explorer. Τι συμβαίνει, ξέρει κανείς??

 

Πειράξαν τίποτα στο ΤΕΕ στη νέα πλατφόρμα??

Edited by npanagio
Link to comment
Share on other sites

Δέστε τις οδηγίες (πρώτη ανακοίνωση) http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/auth4178

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα. Στον γεωγραφικό εντοπισμό δεν μου εμανίζεται ο χάρτης του εντοπισμού.Δηλαδη το αντίστοιχο πλαίσιο παραμένει λευκό.

 

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Στον γεωγραφικό εντοπισμό με mozilla και google chrome. Το χάρτη μου τον δείχνει μόνο με internet explorer. Τι συμβαίνει, ξέρει κανείς??

 

Πειράξαν τίποτα στο ΤΕΕ στη νέα πλατφόρμα??

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/ayth

 

ΟΔΗΓΙΕΣ - Μη εμφάνιση γεωγραφικού εντοπισμού στον Mozilla Firefox

Στις τελευταίες του αναβαθμίσεις ο φυλλομετρητής (browser) mozilla firefox απαγορεύει την εμφάνιση μικτού περιεχομένου. Αυτό επηρεάζει την εμφάνιση του γεωγραφικού εντοπισμού στο σύστημα αυθαιρέτων το οποίο παρέχει η Εθνικό Κτηματολόγιο και Χαρτογράφηση ΑΕ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πόσα δευτερόλεπτα έχω για να συμπληρώσω με ορισμό πολυγώνου γραφικά το οικόπεδο??? Αν το οικόπεδο έχει 15 σημεία και περάσουν λίγα λεπτά για να τα συμπληρώσεις - για να δεις που κάθεται τι - όταν τελειώσεις δεν αποθηκεύει το πολύγωνο (λόγω παρέλευσης κάποιου χρόνου φαντάζομαι..). Αντίθετα αν κάνω ένα τυχαίο σχήμα σε 5-10 δευτερόλεπτα - έστω και πολλών σημείων -το αποθηκεύει κανονικά... Έχει τύχει σε κάποιον αυτό? Λύνεται κάπως αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά κάνω γρήγορα και γράφω....

 

 

''οι συντεταγμένες των κορυφών δεν συμπτίπτουν με του τοπογραφικού γιατί δεν υπάρχει η δυνατότητα εισαγωγής-προσδιορισμού με συντεταγμένες''

 

αυτό ειδικά στα ΕΚΤΟΣ που ζητά και ΕΓΣΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μου βγαζει το μηνυμα:

 

Συντεταγμένες γεωτεμαχίου - Ο ορισμός παραμέτρων με τιμή ################## για το GisLocation στο AuthAppModule.Dilosi2 έχει μη αποδεκτή ακρίβεια/κλίμακα

 

 

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα.

 

Από χθες έχω πρόβλημα με το γεωγραφικό εντοπισμό. Φαίνεται να "κρεμάει" όταν πάει να ανοίξει το χάρτη.

 

Δείχνει να είναι πρόβλημα από τον σέρβερ του κτημ/γίου. Παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.