Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μοτοσυκλέτες


sundance

Recommended Posts

όταν μπαίνει η άνοιξη οι τιμές των μοτοσυκλετών ανεβαίνουν..

 

εμένα πάντως δε με επηρεάζει ο χειμώνας, το ευχαριστιέμαι το ίδιο αν όχι και περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ούτε εμένα απλά είχα μείνει χωρίς μηχανή (μετά την πώληση του ΖΧ10) και την περασμένη βδομάδα ξαναγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το όνειρό μου από τότε που παρουσιάστηκε το 1999... Είναι 2006 μοντέλο από πολύ μερακλή προηγούμενο ιδιοκτήτη

 

thumbnail_20170320_153247.jpg
Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

Δε το έχω οδηγήσει - ούτε καν ανέβει ως επιβάτης.

Για περίγραψε εμπειρία, κάνοντας και μια σύγκριση με το χίλια που είχες ως τώρα.

 

Η εξάτμιση είναι άφτερ έτσι?

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

Δε το έχω οδηγήσει - ούτε καν ανέβει ως επιβάτης.

Για περίγραψε εμπειρία, κάνοντας και μια σύγκριση με το χίλια που είχες ως τώρα.

 

Η εξάτμιση είναι άφτερ έτσι?

 

Ευχαριστώ! Είναι aftermarket ανθρακονημάτινη με 2 τελικά  4 σε 2 δηλαδή. Με το 1000άρι καμία σχέση... Το 1000άρι ήταν μεν πολύ ευέλικτο με φρενάρες αλλά όσο αφορά την γενικότερη απόδοση σε ταξίδι δεν υπάρχει σύγκριση. Το Hayabusa είναι υπερόπλο. Ξεχνάς ότι έχει κιβώτιο ταχυτήτων, βάζεις μία 6η και από τις 3000 μέχρι τις 11000 στροφές σου ξεκολλάει τα χέρια (ναι με 6η!!!). Έχω κάνει μόλις 500km ως τώρα αλλά είμαι πολύ ενθουσιασμένος με την απόδοσή του. Αυτή η ροπή είναι εθισμός. Μία ακόμα σημαντική διαφορά είναι ότι την ταχύτητα στο 1000άρι την αντιλαμβάνεσαι, εδώ πιάνεις 180 και το καταλαβαίνεις μόνο αν τύχει και κοιτάξεις το κοντέρ. Φοβερή αεροδυναμική και κάλυψη από τον αέρα και σκέψου μιλάμε για τεχνολογία που είναι σχεδόν 20 ετών. Αξεπέραστη μηχανή, δικαίως διάβαζα τόσους διθυράμβους όλα αυτά τα χρόνια. Πύραυλος εδάφους-εδάφους...

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

... Πύραυλος εδάφους-εδάφους...

οπότε να πηγαίνεις αργά αργά όταν βιάζεσαι να φτάσεις.....

 

καλές και όμορφες διαδρομές να έχεις.... 

Link to comment
Share on other sites

οπότε να πηγαίνεις αργά αργά όταν βιάζεσαι να φτάσεις.....

 

καλές και όμορφες διαδρομές να έχεις.... 

 

Ευχαριστώ πολύ. Αργά βαδίζω ζωή κερδίζω δεν λένε;

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια project.breeze.

 

Πάντα όρθιος και χωρίς παντόφλες. Καλές βόλτες να έχεις.

 

Αν είχα χρήματα θα αγόραζα το tracer. Αν είχα αρκετά χρήματα είπαμε και ποιο παλιά....θα γινομουν ένα Ducatistas.

 

Προς το παρών αφού δεν υπάρχει καθολου χρήμα αρκούμε να σας ''χαλβαδιάζω'' κάθε ΣΚ που έρχεσαι στην πίστα των Σερρών. Με τα μπουφανάκια σας τα κρανάκια σας κλπ.

post-53561-0-53631200-1490680234.jpg

post-53561-0-69745900-1490680466_thumb.jpg

Edited by dimidomo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καμία σχέση με μηχανές . Αλλά αν κάποιος ενδιαφέρεται , φίλος πουλάει την τρίροδη ΜΡ3 που οδηγείται με δίπλωμα μηχανής με ελάχιστα χλμ . Περισσότερα με πμ  όποιος θέλει , ώστε να μην το κάνουμε αγγελία . 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.