Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

...Και κάτι για το τσίρκο της Εθνικής. 

Θέλουν ξήλωμα όλοι τους και να μπουν νέα παιδιά ας είναι και φτωχότεροι σε παραστάσεις και εμπειρία. Χίλιες φορές να παίζουν άγνωστοι που λέει ο λόγος παίκτες παρά αυτοί οι άμπαλοι τύπου Τζιόλης, Χολέμπας, Κονέ, Καρνέζης και σία...Ολοι τους. Δεν κάνουν. Οτι είχαν να δώσουν το έδωσαν. Τέλος. Εχουν καεί ήδη. 

Και αυτοί που παίζουν έξω και καλά...Σιγά τους παίκτες. Της σειράς είναι δεν το έχουν. Βάλε ρε μέσα νέο αίμα να το στηρίξετε και όσο πάει. Τι ψάχνουμε τώρα ταλέντο? Δεν υπάρχει. Δεν ξέρει μπάλα ο Ελληνας ποδοσφαιριστής τουλάχιστον αυτής της γενιάς τι να κάνουμε τώρα? Τουλάχιστον να βγάζουν ένα πάθος να γίνουν ομάδα. Κακές φουρνιές παικτών υπάρχουν σε όλο τον κόσμο. Και οι Ολλανδοί που τόσους παικταράδες έχουν βγάλει, σήμερα τα έχουν σκατώσει από ταλέντο και φουρνιά. Οκ συμβαίνουν παντού αυτά...Το θέμα είναι να ξυπνήσουν κάποιοι και να κάνουν δουλειά για το μέλλον. 

Link to comment
Share on other sites

κάτσε ρε αγόρι μου...

 

Σηλαδή ο παπασταθόπουλος είναι και καλά; ο παπαδόπουλος και καλά; δε παίζουν σε κάνα χωριό.

 

ή μήπως θαρρείς οτι εχεις/με καλύτερους;

Link to comment
Share on other sites

Στην Εθνική είναι...και καλά.. Δεν έχουν προσφέρει πως να το κάνουμε. Ας παίζουν νέοι με πάθος και να δείχνουν αυτό που έχουν και ας μην είναι καλύτεροι από αυτούς...Εδώ μιλάμε δεν υπάρχει χημεία, δεν είναι ομάδα. Ψυχολογικό, ανικανότητα, αδιαφορία, δεν ξέρω...Δεν είναι ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

πάντως στις μικρές Εθνικές επειδή έχω φίλους παλαίμαχους παλαιούς συμπαίκτες και αντιπάλους  , πολλοί από τους οποίους έχουν παιδιά τους στην Εθνική Νέων , έρχεται από πίσω μια καλή φουρνιά παικτών Πριν λίγες μέρες η Εθνική νέων κέρδισε στο Παν Πελοποννησιακό την Ρωσία 2 -1 Πχ Τερματοφύλακας είναι ο γιος ενός φίλου μου και παλαιού μου αντίπαλου του Πέτρου Αστρά που ξεκίνησε   από ΠΑΟ την δεκαετία του 70 και τον είχα αντίπαλο με το Παναργειακό στην Γ Εθνική αλλά έχουμε παίξει και αντίπαλοι με τους παλαίμαχους του ΠΑΟ . Ο γιος του,  ο Λευτέρης πρόσφατα επαγγελματίας με την ομάδα μου τον πανιώνιο , είναι δέκα κλάσεις καλύτερος από τους παλαιότερους τερματοφύλακες (πχ Καρνέζη) στην ηλικία του.

 

Αλλά σε ένα ποδόσφαιρο που κάνει βήματα προς τα πίσω , με ομάδες που πλην μιας φυτοζωούν (με τον παοκ να προσπαθεί να ξεφύγει από αυτήν την κατάσταση και να ακολουθεί η ΑΕΚ αλλά με μεγάλη απόσταση από τον γαύρο) , με το να οπισθοχωρούμε στις βαθμολογίες της Ουεφα ,  το μέλλον είναι δυσοίωνο  

 

Σε αυτήν την γενική οπισθοχώρηση μόνο μια ομάδα προοδεύει , αυτή για τα οποία φταίει Δεν είναι τυχαίο που μόνο αυτήν πάει καλά και όλοι οι άλλοι χάλια , γιατί ακριβώς αυτή είναι η πληγή για την γενική κατρακύλα Για την Εθνική για μένα ένας είναι ο φταίχτης , η διοίκηση της ΕΠΟ των τελευταίων χρόνων και αυτοί που κρύβονται από πίσω Οσο υπήρχαν παχιές αγελάδες και η χώρα βρισκόταν σε εικονική πραγματικότητα δεν φαινόταν αυτό , τώρα όμως η μπόχα βγαίνει ελεύθερα Επίσης και η ΟΥΕΦΑ είναι αμαρτωλή και σε ένα κράτος σαν το δικό μας με τα χάλια που έχουμε οι αμαρτίες αυτές γίνονται πληγές 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Στην Εθνική είναι...και καλά.. Δεν έχουν προσφέρει πως να το κάνουμε. Ας παίζουν νέοι με πάθος και να δείχνουν αυτό που έχουν και ας μην είναι καλύτεροι από αυτούς...Εδώ μιλάμε δεν υπάρχει χημεία, δεν είναι ομάδα. Ψυχολογικό, ανικανότητα, αδιαφορία, δεν ξέρω...Δεν είναι ομάδα 

 

μήπως είσαι αγγελόσκυλο και δε το ξερεις;;;  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ποδόσφαιρο Γαύρος με διαρκείας τις καλές εποχές

Μπάσκετ Απόλλων Πάτρας λόγω ηθικής υποχρέωσης στο γιο μου που αγωνίζεται στην ομάδα των παίδων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.