Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγώ αν και στην Ελλάδα με βγάζει από τα ρούχα μου ο Ολυμπιακός που παίρνει και τα σπόρια , στην Ευρώπη πανηγυρίζω τα γκολ του και τις νίκες του θα μου πεις Ελληνική ομάδα σήμερα με δυο Έλληνες μέσα Δυστυχώς Και η Ρώμα σήμερα είχε στο τέλος δυο Έλληνες στην σύνθεσή της Ευτυχώς που είμαι Πανιώνιος και βλέπω Ελληνική ομάδα τουλάχιστον στο Ελληνικό πρωτάθλημα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και στην Ελλάδα με βγάζει από τα ρούχα μου ο Ολυμπιακός που παίρνει και τα σπόρια , στην Ευρώπη πανηγυρίζω τα γκολ του και τις νίκες  :shock:  :shock:

Σχήμα οξύμωρο ή μαζοχιστικό.... Για να σας δωσω μασημενη τροφη , το γνωρίζεις οτι ο ολυμπιακος εχτισε αυτο που βλεπουμε στην πλατη ολων των ομαδων ? Ο Κοκκαλης κ τωρα ο συνεχιστης Μαριδακης εχουν χτισει μια μοναρχια με ΚΕΔ, ΕΠΟ και ομαδες δορυφορους που φροντιζουν ΠΑΝΤΑ να πέρνει πρωταθλημα. Πρωταθλημα = συμμετοχη απ'ευθειας στο champion League=έσοδα απο την συμμετοχη κ μονο + εσοδα απο αγοραπωλησιες παικτων (βλ. Σαμαρης, Τοροσιδης, Χολεμπας, Μητρογλου  κτλ) = χτισιμο ομαδας με παικτες υψηλης αξιας... Πως να το ανταγωνιστεις αυτο λοιπον επι ισοις οροις ?

 

Πως λοιπον οταν με κλεβουν να χαρω για την "ταχα μου" ελληνικη συμμετοχη ? 

 

Ο μονος ανταγωνιστης ΠΑΟ, εχει εδω και χρονια παιδικες ασθένειες και για το γενικο χάλι του δεν φταει (ισως...) ο γαυρος. Παρολα αυτα περσι εφτασε να διεκδηκησει στην τελικη ευθεια το πρωταθλημα αλλα τιμωρηθηκε με αφαιρεση 3 βαθμων για "επεισοδια" στην εδρα του, επεισοδια πολυ βαρεώτερης μορφης που κατα το παρελθον εχει κανει ο ολυμπιακος αλλα τιμωρουνταν με προστιμο 10-20.000€ (χωρις αφαιρεση βαθμων !) Μολις ο ΠΑΟ εφτασε να διεκδικει , με τα οποια προβληματα , την 1η θεση , τον "καθαρισαν" με συνοπτικες διαδικασιες....

 

Για αυτα και παρα πολλα αλλα, "αφελεις" μου και "καλοπροαίρετοι" φιλαθλοι πρεπει ο καθε έλληνας να πανηγυριζει με νικες καθε ελληνικής ομαδας οπως ο ΠΑΟΚ και Αστερας φετος όπως και με τις ήττες της συμμοριας-ντροπής του ποδοσφαιρου που λεγεται ολυμπιακος...

 

Δυστυχως χθες ο συλλογος/ντροπή κερδισε...

 

υ.γ. ...και για του λόγου το αληθες δες εδω  ενα απο τα παραδειγματα οτι η επιχειρηση ολυμπιακος ειναι εγκληματικη οργανωση που καποια στιγμη θα αποκαλυφθεί και θα πέσει κατηγορία όπως επεσε με συνοπτικες διακδικασιες η πανίσχυρη Γιουβεντους πριν καποια χρόνια για εμπλοκή της διοικησης σε στημενα ματς....

Edited by LeftLane
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα , αλλά εγώ έχω μάθει να υποστηρίζω στην Ευρώπη τις Ελληνικές ομάδες ακόμα και αυτές που με κλέβουν και που αποτελούν εγκληματική οργάνωση Μου βγαίνει χωρίς να το θέλω , αυτόματα Μαζοχισμός αφού ξέρω ότι για να αποκατασταθεί η κατάσταση πρέπει να πέσουμε στην βαθμολογία της ΟΥΕΦΑ και να χάσουμε την ομάδα στο CL . Τότε είμαι σίγουρος θα φύγουν σαν τα ποντίκια από το γαύρο όλοι αυτοί που σήμερα βγάζουν χρήματα Εδώ μια φορά δεν βγήκε και άλλαξε χέρια για να συνεχίσει την εγκληματική δράση Αλλά όταν έχω μάθει από παιδί να υποστηρίζω τις Ελληνικές ομάδες δεν μου βγαίνει αλλιώς 

 

 

Αφιερωμένο στο φίλο τον ΙΚΑΡΟ η πρώτη εμφάνιση του ΠΑΟ σε Ευρωπαικό παιχνίδι Δείτε τι όμορφο ποδόσφαιρο παιζόταν τότε 

 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

430 εκ είναι η εισπράξεις της κρατικής ομάδας από το τσου-λου των τελευταίων χρόνων .

 

Οπότε είναι δύσκολο να χαρείς . 

 

Προσωπικά δεν με ενοχλεί η νίκη του γαύρου , αλλά δεν χαίρομαι . Και δεν χαίρομαι γιατί τα τελευταία χρόνια ο γαύρος έχει γίνει gauros αφού δεν έχει πια παρά ελάχιστους Ελληνες παίκτες στην 11άδα του .

Link to comment
Share on other sites

Ελπιδοφόρος ο Θρύλος σε Ελλάδα και Ευρώπη και είναι ακόμη αρχές Νοέμβρη....

Λίγο να καταφέρει ο Σίλβα να τους κρατήσει προσγειωμένους και στην τσίτα και πιστεύω ότι θα παίξει ακόμη πιο καλά στην συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προφανώς μετά τα σημερινά γεγονότα ο Παναθηναϊκός όπως τον ξέραμε , μας τελείωσε .

Οχι γιατί θα χάσει βαθμούς , η γιατί θα τιμωρηθεί η έδρα του , άλλωστε με τα χάλια των άλλων άνετα προλαβαίνει τα πλέι οφ , αλλά γιατί κάποια στιγμή πρέπει να καθαρίσει από τα τομάρια της 13 που τον έχουν καταστρέψει .

 

Αν με το πρόστιμο που θα φάει , παραιτηθεί ο Αλαφούζος , η αρχίσει να πουλάει τους παίκτες του , προφανώς η ομάδα θα χρειαστεί κάποιον με λεφτά , που μόνο ένας μπορεί να βάλει και να πάρει και την ρεβάνς , από τα τομάρια . 

 

Ακόμη έστω και αν τιμωρηθεί ο Παο , θα πρέπει να σταματήσουν τα επεισόδια . Η Ριζούπολη βέβαια και η "μαγκιά" που πουλάνε από τότε οι ολυμπιακοί παραμένει , αφού το κράτος στηρίζει την κρατική ομάδα CSKA PEIRAIA .

Link to comment
Share on other sites

Τα επεισόδια ξεκίνησαν απο την αστυνομία. Μας κρατούσαν εξω και σε αρκετές περιπτώσεις δια της βίας μεχρι να μπει η αποστολή των ακατανομαστων. Πρώτοι εκαναν χρήση χημικών εξω.

Παμε στα μεσα.. Ο νόμος ως γνωστών λειτουργεί επιλεκτικά. Οι γαύροι δεν ήθελαν να παίξουν και έχανε εντολή να μην κατεβούν με το παραμικρό. Ο διαιτητής διέκοψε έναν αγώνα με κίνδυνο 20Κ ανθρώπων..

Απο δω και περα με εφηβικά μονο μακάρι να κατεβούν όλες οι ομάδες έτσι..

Εύχομαι να φάνε 5αρα απο την Μπάγερν και να τους τσακίσουν οι τζιχαντιστες εξω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν λές και παραμικρό την ευθεία επάνω από τους γαύρους ή αυτή που έπεσε στον φιμπγ.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι....τόσο που για αυτό βγήκε μετά με γελάκια και φωτογράφιζε με το κινητό του.... Εχουμε δει πολύ χειρότερα αλλά είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.