Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με την σελίδα του ΤΕΕ


speedbull

Recommended Posts

Μπα, που τέτοιο πράγμα; Καλά λέει ο imhotep παραπάνω για σκαλιστή ηλεκτρονική ταυτότητα.

Ακολούθησα τη συμβουλή του Didonis για τον Safari 5.1.7 για windows, αποκλειστικά και μόνο, για τις σούπερ-ντούπερ εφαρμογές του πολυχρονεμένου μας ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Στα windows xp 32bit, δουλεύει και σ' εμένα με τον firefox. Σε windows 7 64bit, συνεχίζω να έχω πρόβλημα με Chrome, Internet Explorer 11 και Firefox (και μετά την αναβάθμισή του στην έκδοση 35.0). Δοκίμασα το κόλπο που πρότεινε ο tsak1 στο μήνυμα  #102, αλλά δεν έπιασε. Συνεχίζει να βγάζει το μήνυμα "The connection was reset. The connection to the server was reset while the page was loading......".

Οπότε ...σαφάρι στη ζούγκλα του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Σε xp 32bit αλλά και σε windows 7 64bit, λειτουργεί κανονικά σε όλους τους browsers. Οι ρυθμίσεις που είχα προτείνει στο #102 δεν έχουν πλέον νόημα, επειδή η εφαρμογή του ΤΕΕ έχει ενημερωθεί με τα νέα δεδομένα.

Αν εξακολουθούν να υπάρχουν προβλήματα, αυτά οφείλονται σε άλλους λόγους και όχι στην εφαρμογή. Δες εδώ

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες του συνδέσμου που παραθέτεις, έσβησα όλα τα cookies του portal.tee.gr, αλλά προκοπή δεν είδα.

 

Edit: Νομίζω πως βρήκα τι φταίει, αλλά δεν μπορώ να το λύσω. Όταν απενεργοποιώ προσωρινά το avast, μπαίνω κανονικά με όλους τους browsers στα windows 7 64bit. Δοκίμασα προσθέτοντας εξαιρέσεις στο web shield του, αλλά μόλις το επανενεργοποιώ το πρόβλημα συνεχίζεται. Μόνο με τον safari δεν έχω πρόβλημα. Καμιά ιδέα;

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

 

...αλλά προκοπή δεν είδα.

 

μα γιατί δεν κάνεις αυτό να δεις προκοπή??

 

....

Ακολούθησα τη συμβουλή του Didonis για τον Safari 5.1.7 για windows, αποκλειστικά και μόνο, για τις σούπερ-ντούπερ εφαρμογές του πολυχρονεμένου μας ΤΕΕ.

 

Πιθανά να παλικάρια που έχουν αναλάβει τον προγραμματισμό έχουν τα κυριλέ apple και τους βγαίνει αυτόματα ο έλεγχος συμβατότητας με το σαφάρι….

Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έβαζες εξαίρεση σε πιο parent level? Πχ http://portal.tee.gr και https://login.tee.gr

Δεν ξέρω αν έχει νόημα αυτό αλλά σκέφτομαι μήπως έτσι πιάσει.

 

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε ταυτόχρονα με τους υπόλοιπους που δεν μπορούσαμε να μπούμε με chrome και ff? Επειδή αυτό τελικά οφειλόταν σε ασυμβατότητα του κώδικα του ΤΕΕ με τις νέες εκδόσεις των browsers. Το δικό σου πρόβλημα φαίνεται να οφείλεται στο avast. Μέχρι να εμφανιστεί το πρόβλημα έμπαινες κανονικά στο ΤΕΕ με avast ή όταν το εγκατέστησες ξεκίνησε το θέμα?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Στον υπολογιστή που έχω το πρόβλημα έκανα αναβάθμιση από windows xp 32bit στα windows 7 64bit την περίοδο που το ΤΕΕ είχε βγάλει τη σχετική ανακοίνωση για την (προσωρινή καθώς έλεγε) ασυμβατότητα. Και εκείνη την περίοδο, με τα xp 32 bit και έχοντας πάλι εγκατεστημένο και ενεργό το avast, έμπαινα στην σελίδα των αμοιβών και στο mytee, μόνο με internet explorer 8.0. (χωρίς να χρειάζεται να απενεργοποιώ την ασπίδα web του avast Internet security).

Τώρα, όπως είπα και σε προηγούμενα μηνύματα, μπαίνω μόνο με τον safari χωρίς να χρειαστεί να απενεργοποιώ προσωρινά την ασπίδα web του avast.

 

Το θέμα είναι, πως με ένα αρχαίο laptop που έχω εγκατεστημένα τα windows xp 32bit και το avast Internet security, μπαίνω στις αμοιβές και το mytee, με όλους τους περιηγητές ιστού και χωρίς να χρειάζεται να απενεργοποιήσω τίποτα στο avast. Οι ρυθμίσεις που έχω στο avast είναι οι ίδιες και στα δυο, με μόνη διαφορά τις εξαιρέσεις που δοκίμασα και πρόσθεσα στο desktop που έχω το πρόβλημα και οι οποίες εντέλει δεν έλυσαν τίποτα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.