Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με την σελίδα του ΤΕΕ


speedbull

Recommended Posts

και εγώ κατέβασα  το οπερα....

 

ο ΙΕ  δούλευε κανονικά εκτός από τον εντοπισμό......καλά αυτο θυμάμαι ισχύει από την αρχή του συστήματος αναρωτιέμαι πότε θα το φτιάξουν...

 

με οπερα  ανέβασε κάποιος αρχεία....??

γιατί θα χει πλάκα να μην ανεβάζει.....

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαίνουν όλα μια χαρά.

Που ανεβαίνουν όμως? Εγώ μέχρι στιγμής ό,τι ανεβάζω ανεβαίνει σε λάθος θέση και αναγκάζομαι να κάνω ακύρωση και να ξανανεβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Opera (τις τελευταίες ημέρες) δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα......

Ανεβαίνουν τα αρχεία στη σωστή τους θέση.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πρώτα 3-4 αρχεία που ξεκίνησα να ανεβάζω με Όπερα μπήκαν όπου να 'ναι και ξενέρωσα και σταμάτησα. Το πρόβλημα βέβαια υπήρχε από παλιά, δεν φταίει το Όπερα (και γενικά κανένας browser δεν φταίει για τον φριχτό και απαρχαιωμένο σχεδιασμό του συστήματος του ΤΕΕ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω με οπερα ανεβασα 3-4 και μπηκαν σε αλλες θεσεις και σταματησα...παντως αυτο που ακουγεται πολυ τελευταια ειναι οτι αυτα που ανεβασαμε με 4014 ισως πρεπει να αντικατασταθουν με 4178; Εχει καποια λογικη....αλλα τελικα μηπως εγινε αδικα η διαδικασια ανεβασματος στο 4014;

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείτε , πάμε εν όψη εκλογών για νέα παράταση οπότε να και αν μπαίνουν αρχεία να και αν δεν μπαίνουν στο λογισμικό Απλώς να το δούμε σύντομα και επίσημα (που θα το δούμε) Πάντως καλά είναι να μείνει μεταξύ μας , γιατί δεν βλέπω να μας έρχονται και πολλοί για ρύθμιση τώρα 

 

http://www.protothema.gr/economy/article/435836/paratinetai-ep-aoriston-i-nomimopoiisi-authairesion-me-paravolo-500-euro/

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως με όποιον διακομιστή και να μπει κάποιος, αν προσπαθήσει ν' ανεβάσει αρχείο, τότε αυτό μπαίνει "..αλλού κι αλλού" και δεν ακολουθεί την επιλογή του!!!

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω με τον opera. Δηλαδή αν έχω δυο  πχ κατόψεις να υποβάλω αφού πάρει την πρώτη του επιλεγώ πάλι κατόψεις για να υποβάλω και την δεύτερη αλλά αυτό την βάζει ανάλογα ποια επιλογή είναι πάνω πάνω. Ευτυχώς κάνει διαγραφή. Αλλά έτσι μόνο από ένα αρχείο για κάθε μια επιλογή μπορούμε να υποβάλουμε. Ενώ ο mozila ήταν άψογος σε όλα. Φτιαχτέ το εκεί στο ΤΕΕ ακούει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφού κατέβασα και εγώ μερικά καντήλια και καντηλανάφτες αλλάζοντας τον έναν μπρόουζερ με τον άλλον βρήκα την γιατρειά μου με τον Safari.

Τα κάνει όλα και συμφέρει.

 

Για τον γεωγραφικό προσδιορισμό μόνο να έχεις φροντίσει να επιτρέπει να ανοίγει νέα παράθυρα.

Πας Edit/Block Po-Up Windows και το απενεργοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να δεήσει το ΤΕΕ να φτιάξει το σύστημα, όποιος θέλει να χρησιμοποιήσει την τελευταία έκδοση του Firefox (34), μπορεί να κάνει τα εξής:

 

- Στη γραμμή διευθύνσεων δίνουμε about:config Επιβεβαιώνουμε ότι θα είμαστε προσεκτικοί και μπαίνουμε στα ενδότερα των ρυθμίσεων.

- Στη γραμμή αναζήτησης δίνουμε .tls και εμφανίζονται τα παρακάτω:

 

post-18119-0-64759600-1418993540_thumb.jpg

 

Με διπλό κλικ στην πρώτη και τρίτη γραμμή αλλάζουμε την τιμή 1 σε 0.

 

Κλείνουμε την καρτέλλα και δοκιμάζουμε να μπούμε στο σύστημα του ΤΕΕ. Θα πρέπει να δουλεύει. Λέω θα πρέπει, παρ' όλο που σε μένα δούλεψε, γιατί ποτέ δεν ξέρεις μ' αυτά τα διαολομηχανήματα.

 

Με τα παραπάνω ενεργοποιούμε στον firefox την υποστήριξη ssl3, που έχει απενεργοποιηθεί επειδή παρουσιάζει προβλήματα ασφάλειας. Σε επόμενες εκδόσεις, όλων των browsers θα απενεργοποιηθεί δίχως να μπορείς να την ενεργοποιήσεις, οπότε όλα τα sites που την χρησιμοποιούν θα πρέπει να φροντίσουν να προσαρμοστούν γρήγορα στα νέα δεδομένα.

 

 

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.