Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρώτο ΠΕΑ - διάφορα ερωτήματα


mem_fretz

Recommended Posts

τελικά το βρήκα πού το είχα δει στον 3.26 κάτω-κάτω ότι εκτός από το κ.α και στο επιθεωρο΄'υμενο τα σταθερά δεν έχουν διείσδυση.

¨Ετσι σκεφτόμουν και εγώ για τα διακοσμητικά τούβλα. ευχαριστώ

Υδροστάτη λές για την διάταξη διπλα στον κυκλοφορητ'η?

ο κίτρινος θερμοστάτης τι ρόλο παίζει αφού υπάρχουν όλοι οι άλλοι διακόπτες που προαναφέρω?

για την ερώτηση με τον αερισμο λόγω καμινάδας?

Link to comment
Share on other sites

Για την καμινάδα λογικά πρέπει να την κλικάρεις στις θυρίδες εξαερισμού.

 

Ο θερμοστάτης που λες στην 1η φώτο δεν είναι (o πορτοκαλί). Αυτός λέω ότι μπορεί να είναι υδροστάτης.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Θυριδες αερισμου εγω βαζω ολες τις καμιναδες λεβητων, απορροφητηρων και εξαερισμους τυφλων WC...

Η γενικα αν παρατηρησω καποια εμφανη οπη στον τοιχο, οπως ας πουμε σε ξηλωμενο κλιματιστικο...

Link to comment
Share on other sites

αν πάς με τον πίνακα 3.5 πού έχει τίς μέγιστες επιτρεπόμενες κατά κθκ και έχεις επαφη με το κλιμακοστάσιο οπότε θα κάνεις χρήση του U/2 σε τμήμα κτιρίου ποιό θα πάρεις το 0.7 για Β ? αφού αυτό δεν είναι σε επαφή με ΜΘΧ?

Link to comment
Share on other sites

Θυριδες αερισμου εγω βαζω ολες τις καμιναδες λεβητων, απορροφητηρων και εξαερισμους τυφλων WC...

 

Οι θυρίδες αερισμού, δεν έχουν καμμία σχέση με αυτά που αναφέρεις

Οι θυρίδες αερισμού χρησιμεύουν για την προσαγωγή και απαγωγή του αέρα στο χώρο του λεβητοστασίου και και την προσαγωγή αέρα για την καύση σε ανοικτό τζάκι και σε συσκευές φυσικού αερίου στην κουζίνα

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι δεν εχουν καμια σχεση με αυτο, παρολα ταυτα, δε βρισκω αλλο τροπο να προσομοιωσω αυτες τις οπες, αν μπορω να τις χαρακτηρισω ετσι. Κι ετσι τις βαζω ως θυριδες αερισμου...

Δε νομιζω πως θα μπω στη διαδικασια να μετρησω το εμβαδον της οπης για να υπολογισω μονος μου τον παρεχομενο ογκο αερα, οποτε νομιζω ειναι ο πλησιεστερος τροπος...

Link to comment
Share on other sites

Σαν καμινάδα θα βάλεις κάτι που είναι μέσα στην ζώνη σου (π.χ. καμινάδα τζακιού). Αν πρόκειται για καμινάδα λεβητοστασίου και το λεβητοστάσιο δεν είναι στη ζώνη (ως συνήθως) δε τη βάζεις.

 

Νομίζω ότι οι απορροφητήρες κουζίνας όταν έχουν κλαπέ (που συνήθως έχουν) δεν μπαίνουν στις θυρίδες εξαερισμού.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

όταν δεν έχουν ΚΑΕΚ ενώ σίγουρα πρέπει να έχουν αφού είναι στην Αθήνα τι κάνετε? Αν η περιοχή δεν δηλώθηκε το 2007 στο κτηματολόγιο γιατί κανονικά έπρεπε να ήταν από πρίν και δεν έχουν ΚΑΕΚ να σου δώσουν τι κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.