Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρώτο ΠΕΑ - διάφορα ερωτήματα


mem_fretz

Recommended Posts

οριστική πρέπει να κάνουμε ή με την ενδιάμεση μπορούμε να τυπώσουμε εντολή πληρωμής και να πάμε τράπεζα?

η ενδιάμεση που χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια....

Σε κτίριο που θερμαίνεται με θερμοσυσσωρευτές, 18KW στο σύνολο, μου δίνει κατανάλωση θέρμανσης 406.5KW/m2!!! και του κτιρίου αναφοράς 45.8KW/m2. Τι κάνω λάθος?? Ενώ ψύξη, ΖΝΧ είναι φυσιολογικά, με ρίχνει πολύ η θέρμανση. Εβαλα Β.Α 1, COP 1 και την ισχύ...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ? Και του κτιρίου αναφοράς που έβαλα δέιχνε 172 με 48. Γιατί τόσο απόκλιση στην θέρμανση ενώ τα άλλα είναι κοντα?

 

Για το ερώτημά σου μου έχουν πει πως με την οριστική πας τράπεζα, η ενδιάμεση είναι για το αρχείο σου...Δεν είμαι 100% σίγουρος έτσι μου'πε ΠΜ που ασχολείται με αυθαίρετα

Link to comment
Share on other sites

εχεις βάΛΕΙ Θ.Σ με δείκτη 1 (100%) σύστημα για όλο το χρόνο έτσι? τα βοηθητικά συστήματα έχεις προσέξει τα ΚW?

δεν είπες τι χρονολογίας ειναι το σπίτι? Μου φαίνεται πολύ αν έχεις βάλει θέρμανση κ.α να βγεί τόσο πολύ

κάποιος άλλος γνώμη τι τυπώνουμε για να πάμε ετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τύπωσε την τελική για ΕΤΕ. Στην ενδιάμεση νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάποιες επιμέρους αλλαγές, στην τελική όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το κτίριο είναι του 78' χωρίς μόνωση ξέρεις....αλλά μου κάνει εντύπωση η τόσο μεγάλη απόκλιση. Τα στοιχεία τα έχω περάσει σωστά. Με παραξενεύει γιατί ψύξη,ΖΝΧ είναι κοντά και ξεφεύγει η θέρμανση...

Link to comment
Share on other sites

και μένα με ΘΣ ακριβώς αυτό έκανε μόνο στην θέρμανση

Θα επιλέξω κατευθείαν οριστική χωρίς να πάω στην ενδιάμεση καθόλου δεν είναι λάθος έτσι?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.