Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αεροφωτογραφίες


Recommended Posts

Να επαναλάβω την ερώτηση, μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει:

 

Επειδή τα τηλέφωνα της ΓΥΣ δείχνουν να είναι χαλασμένα, και στον ΟΚΧΕ είναι ακόμα σε Πασχαλιάτικη ραστώνη,

 

ξέρει κανείς τη συχνότητα λήψης των αεροφωτογραφιών σε περίοδο ενός έτους; Είναι μια φορά το χρόνο, μια φορά το μήνα;;;

 

Η ερώτηση είναι για κάποιον που οριακά ολοκλήρωσε τις εργασίες της αυθαιρεσίας αρχές Ιουλίου (έτσι λέει τουλάχιστον) και θέλω να δω αν μπορώ να βρω τεκμηρίωση...

 

Την συχνότητα λήψης μπορείς να την δεις απο μια αίτηση που είχα στείλει στον ΟΚΧΕ και πήρα την απάντηση

 

14/07/1983 1:7000 ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ

29/03/1984 1:7000 ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ

06/06/1990 1:6000 ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ

23/12/1993 1:6000 ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ

08/07/1994 1:5500 ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ

27/06/1998 1:15000 ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ

14/09/1999 1:4000 ΕΓΧΡΩΜΗ

20/06/2001 1:10000 ΕΓΧΡΩΜΗ

 

Τώρα για καλύτερη πληροφόρηση μπορείς να κάνεις μια ερώτηση η ακόμα και να στείλεις μήνυμα στον OKXE με την περιγραφή των φ,λ και μέσα σε 1 μέρα θα σου έχουν απαντήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς για την ΓΥΣ τι γίνεται;

Στέλνουν σαρωμένες φωτογραφίες με υψηλή ανάλυση;

Πέρα από την παραγγελία από το σάιτ τους δεν επικοινωνούν με κανέναν; Το τηλεφωνο η δεν λειτουργει ή δε το σηκωνουν

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω!

Δεν σηκώνουν τηλέφωνο!

 

Αλήθεια πήρε κάποιος με ταχυδρομείο φωτογραφίες από ΓΥΣ χωρίς να κάνει πρώτα τηλεφωνική επιβεβαίωση στο 2108206631 όπως λέει στη φόρμα παραγγελίας pdf????

 

Έχω στείλει παραγγελία εδώ και 10 μέρες, φωτογραφίες δεν έχω πάρει ακόμα και δεν μπορώ να βρω και κανένα για να δω τι έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω!

Δεν σηκώνουν τηλέφωνο!

 

Αλήθεια πήρε κάποιος με ταχυδρομείο φωτογραφίες από ΓΥΣ χωρίς να κάνει πρώτα τηλεφωνική επιβεβαίωση στο 2108206631 όπως λέει στη φόρμα παραγγελίας pdf????

 

Έχω στείλει παραγγελία εδώ και 10 μέρες, φωτογραφίες δεν έχω πάρει ακόμα και δεν μπορώ να βρω και κανένα για να δω τι έγινε!

 

Μετά από 25 μέρες θα πάρεις να δεις τι έγινε. Την πρώτη φορά "και τελευταία" που είχα παραγγείλει, είχα πάει από εκεί μετά από 22 μέρες και ξαναπήγα την επόμενη να την πάρω....

 

 

Απλά δεν ασχολούμαι ξανά με την ΓΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απαντήσανε από το ΓΥΣ. Έχουν βγάλει αεροφωτογραφίες το 2011 οι οποίες δεν είναι ακόμα προς διάθεση στο κοινό. Μία φορά έχουν βγάλει. Ο δε ΟΚΧΕ δεν έχει κάνει αεροφωτογράφιση το 2011.

 

Και ερωτώ: για αυθαιρεσίες που γίνανε και ολοκληρωθήκανε κοντά στην ημερομηνία που επιτρέπεται (τέλος Ιουλίου 2011), πώς στην ευχή τις αποδυκενύεις (και να δεχτώ ότι προκύπτει η αυθαιρεσία από τις αεροφωτογραφίες);;; Αν η αεροφωτογράφιση έγινε π.χ. Απρίλιο και μια επέκταση ολοκληρώθηκε μετά; Αν η αεροφωτογράφιση έγινε Σεπτέμβρη (άρα μετά τη λήξη άρα και μη αποδεκτή;).

 

Μπλέξιμο μπλέξιμο μπλέξιμο...δε θυμάμαι ποτέ αυτό το ΣτΕ να διευκόλυνε έστω και μία φορά τη ζωή μου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να αγορασω και εγω απο τη Γ.Υ.Σ. μια αεροφωτογραφια του 1994 κλιμακας 1:20.000 σαρωμενη στα 2.000dpi (οχι 1.000dpi, εκπληκτικη σαρωση - ευελπιστω απο το αρνητικο) αλλα δεν την προχωρησα γιατι στην φορμα παραγγελιας δεν ειχε επιλογη για παραγγελια σε αρχειο tiff. Παντως αν ζορισουν τα πραγματα και την χρειαστω θα παω απο την Γ.Υ.Σ. να τη ζητησω σε ψηφιακη μορφη γιατι σε εκτυπωμενη μεγενθυνση δουλεια δεν μπορουμε να κανουμε με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή, τηλεφωνικά. Μετά από αυτό περιμένω και Τσίπρα-Καμμένο για πρωθυπουργούς για να κλείσω σαν άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.