Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής τοπογραφικού διαγράμματος κατά ΕΓΣΑ


Recommended Posts

ε εντάξει.. αφού θα καθαρίσει ο Αλέξης...

---http://www.youtube.com/watch?v=YewYya6TzQM&feature=related--

:P

Edited by NEADERTAL
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κλειδώστε κάποιος αυτό το θέμα γιατί από

"Δικαίωμα υπογραφής τοπογραφικού διαγράμματος κατά ΕΓΣΑ"

έχει γίνει

"ο κάθε πικραμένος λέει τον πόνο του".

Link to comment
Share on other sites

Και ανοίξτε ένα άλλο με αυτό τον τίτλο :mrgreen: γιά να συνεχίσουμε . Μήπως έχουμε και δουλειά να κάνουμε ?

 

Σήμερα θα ασχοληθώ να πάω να βρώ κάτι αεροφωτογραφίες στον οκχε γιατί δεν δουλέυει το σάιτ και να βρώ από κοντά μία κυρία που εδώ και 50 μέρες δεν έχει διεκπεραιώσει μιά αίτηση μου σε άλλη δημόσια υπηρεσία , αφού στα τηλέφωνα δεν βγάζεις άκρη .

Ετσι με δύο δημόσιες υπηρεσίες θα γεμίσει το πρωινό ωράριο εργασίας μου

Οπως και στην πολιτισμένη Ευρώπη δηλαδή .

 

Αλλά ξέρω το κάνουν γιά να νομίζουμε ότι δουλεύουμε και εμείς και αυτοί .

Edited by BAS
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να διευκρινίσω πως το εάν πρέπει να πληρώσει δίδακτρα κάποιος ξένος ή όχι στην χώρα μας όπως γίνεται και στις άλλες χώρες εξαρτάται από τις διακρατικές συμφωνίες μεταξύ των χωρών και αντιμετωπίζονται οι ξένοι προφανώς κατά τον ίδιο τρόπο που αντιμετωπίζονται οι Έλληνες όσον αφορά την χώρα μας .Εγώ διαφωνώ στο να δίνονται δωρεάν τα βιβλία διότι όπως πολύ σωστά είπε κάποιος υπάρχουν και οι βιβλιοθήκες των πανεπιστημίων όπου εξυπηρετούν αυτούς που δεν έχουν να τα αγοράσουν .Εάν τα ιδρύματα οι ορισμένα από αυτά δεν έχουν βιβλιοθήκες τότε αυτό όντος είναι ένα πρόβλημα για το οποίο ευθύνεται το κράτος .Για να επανέλθω στο θέμα της συγκεκριμένης ενότητας , από περιέργεια ρώτησα έμπειρο συνάδελφο μηχανικό ΤΕ για το εάν πραγματικά ισχύει το Π.Δ μετά την κατάργηση του συγκεκριμένου άρθρου από το συμβούλιο της επικρατείας και μου απάντησε ότι δεν ισχύει και ότι ξανά γύρισαν στα δικαιώματα που είχαν από το προηγούμενο Π.Δ , λέγοντας μου κατηγορηματικά ότι το συγκεκριμένο άρθρο που καταργήθηκε ήταν και αυτό που καθόριζε τα συγκεκριμένα δικαιώματα τους μέσα στα οποία από ότι καταλαβαίνω από την αναφορά που έκαναν κάποιοι συνάδελφοι σε αυτό το διάταγμα περιλαμβάνει και αυτό το οποίο αναφέρει η ενότητα ως τίτλο .Εάν κάνω κάπου λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε .Απλώς αναφέρω τι μου είπε ακριβώς .

Edited by Ferari
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν υπάρχει προηγούμενο ΠΔ , αλλά ένα καταργημένο ΠΔ το 334/73 που αφορούσε τους πτυχιούχους ΑΣΤΕΜ και ένα ΒΔ το 762/72 που αφορούσε υπομηχανικούς . Ολα πριν την ίδρυση των ΤΕΙ που σύμφωνα με τον 1404/83 έπρεπε να έχουν ΕΔ από το 1985 .

 

Αρα το κράτος παρανομεί ασύστολα επί 26 έτη , αλλά η δικαστική εξουσία κωφεύει επιλεκτικά , μη αναλογιζόμενη τα περί της συζύγου του Καίσαρα , αλλά υπακούοντας στην λογική , ότι είναι νόμιμο , είναι και ηθκό .

Link to comment
Share on other sites

"ο κάθε πικραμένος λέει τον πόνο του".

τι να κάνουμε συνάδελφε κάποιοι δεν είμαστε, ούτε υπήρξαμε βολεμένοι, και μας απασχολούν και τα κοινά ενίοτε.

Να σέβεσαι τους συνομιλητές σου, πολύ πιο βασική αρχή από το πόσο ον ή οφ τόπικ είναι ο καθένας.

Edited by NEADERTAL
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ευτυχης ηρθε η κορη μου και παλευει μαζι μας στο γραφειο. Τοπογραφος μηχανικος γαρ και ΕΜΠ φυσικα μητρωο 100000 και κατι ,τωρα τι μου λετε υπογραφω, συγνωμη υπογραφει διαστημικα θεματα γεωδαισιας, το καμαρι μου δεν με ρωταει τιποτα της ειχα μαθει να κουβαλαει τα οργανα και

να τα χειριζεται,λιγο με την χαραξη δεν την παλευει ακομα αλλα που θα παει θα στρωσει..

πατερα να το υπογραψω αυτο. ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΟΥ

 

ΥΣ. σε αυτα που γραφω εχω την συγκαταθεση της

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια.......

Αλλά τι να κάνουμε εμείς....δεν είματε γίοι και κόρες μηχανικών όλοι

 

Δεν πειράζει, ο καθένας με τις δικές του δυνάμεις. Έχει ο θεός........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.