Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκείνος ο ...."βλαξ" ο δημοσιογράφος , ο Παγκάκης το είπε.

Συνήθως μόνο τέτοιες "μπούρδες" λέει....

Μην δίνεται καμία βάση. Ο νόμος λέει ότι, ακόμα κι αν ανοίξει το σύστημα (που είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνει αυτό, διότι δεν υπάρχει ..."μια" για να φτιαχθεί (κι αν δεν βρεθούν λεφτά για να γίνει, δεν πρόκειται να γίνει) όποιος θέλει μπορεί να καταθέσει.... Το περιθώριο είναι έως 30.9.2012!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ρε παιδιά δεν έχουμε κυβέρνηση. Ο καθένας λέει τα δικά του. Βγήκε ο Τσίπρας και είπε ότι σε περίπτωση που είναι κυβέρνηση θα εξετάσουν από την αρχή όλο το πλαίσιο της ρύθμισης των αυθαιρέτων. Ακόμα και οικουμενική κυβέρνηση να έχουμε, νομίζετε ότι ο νόμος θα συνεχίσει όπως είναι? Εγώ λέω όχι. Πάντως ακούγεται και για νέα παράταση μετά τις 30/6.

Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα και εγώ στη ΝΕΤ.Αλλά είναι παραλογο να υποβληθούν σε δέκα ημέρες τα δικαιολογητικά. Και για ποιό λόγο.

Ο αρχικός νόμος (ή κάποια ε/α ή κάποια εγκύκλιος, δεν θυμάμαι αλλά κάπου το είχα διαβάσει) έλεγε ότι τα δικαιολογητικά θα υποβληθούν εντός 10 ημερών από τη μέρα που θα ανοίξει το σύστημα. Από τότε όμως έχουν αλλάξει πολλά και ένα από αυτά είναι και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών μέχρι 30/9. Στη ΝΕΤ προφανώς δεν το πήραν ποτέ χαμπάρι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε κάτι.

Ο νόμος είναι σαφής. Όσες δηλώσεις είναι σε Οριστική Υπαγωγή, θα κληθούν οι μηχανικοί, όταν ανοίξει το σύστημα, εντός 10 ημερών να καταθέσουν σχέδια κ.λπ. Μόνον αυτές!!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσες έχετε σε οριστική ? Εγώ μόλις 4, ευτυχώς γιατί δεν έχω επέμβει σε ΔΚ, δεν έχω τομές, και δεν έχω σκανάρει έντυπα (ΥΔ, εξουσιοδοτήσεις, Ε9, συμβόλαια, συστάσεις ορ. ιδιοκτησίας.... ουφ ξέχασα τίποτα ? ) και φοβαμαι οτι δεν θα μου φτασουν 10 μερες

Edited by STAVION
Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε κάτι.

Ο νόμος είναι σαφής. Όσες δηλώσεις είναι σε Οριστική Υπαγωγή, θα κληθούν οι μηχανικοί, όταν ανοίξει το σύστημα, εντός 10 ημερών να καταθέσουν σχέδια κ.λπ. Μόνον αυτές!!!

Σε ποιο νόμο αναφέρεται αυτό Ιάσονα? Ήξερα μόνο ότι στη μάσκα του ΤΕΕ όταν πας για οριστική υπαγωγή το λέει (εκεί που επιλέγεις ´´διάθεση σχεδιων).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η κατάθεση σχεδίων για όλες τις δηλώσεις (Β' φάση) πάει για 30 Σεπτεμβρίου, με την λογική ότι επειδή δεν έχουν καταλήξει αν θα τα δεχτούν on-line ή τελικά τα πάμε σε φακέλους στις υπηρεσίες δόμησης, ανέβαλαν την Β' φάση μέχρι να "λήξει" ο νόμος.

Επίσης πιστευω ότι προσανατολίζονται για ακόμα μία 2μηνη παράταση μέχρι τον Αύγουστο, μετά τελειώνει το "παραμύθι" και ότι είναι να γίνει με τη Β' φάση θα γίνει για όλες της δηλώσεις μαζί...

Edited by kontegr
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.