Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι ακόμα ...παραπέρα!!!!

 

Θεωρώ πως είναι κυρίαρχο ..."συμπαντικό" φαινόμενο!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι νοημα εχει η κλιμακα σε pdf σχεδιο...?

Στο χαρτι που εκτυπωνεται απεικονιζεται...

Αφου στο pdf κανεις zoom in και zoom out οσο θελεις...

Σε 1:1 σχεδιαζουμε στο autocad οπως και να χει. To πινακακι του μηχανικου στο εγγεκριμενο ειναι 1:50

Σκαναρετε ολο το εγκεκριμενο σχεδιο οπως ειναι, κοψτε σε επεξεργασια το πινακακι του μηχανικου και αλλαξτε την κλιμακα και περαστε στο autocad ξεχωριστα tiff η jpeg αρχεια το σχεδιο και το πινακακι και προσαρμοστε σε scale τα μεγεθη..

Ειναι τοσο απλο...

Edited by Inzaghi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω την παρακάτω περίπτωση. Αποπεράτωση Ά Ορόφου κατοικίας που έχει νομιμοποιηθεί με τις διατάξεις της παρ. 5 του άρθρου 16 του ν. 1337/83 (δηλαδή βρίσκεται σε β φάση Τρίτση). Η κατασκευή ολοκληρώθηκε 10-8-1984 με τις παρακάτω εργασίες: επίχριση τοίχων, επίστρωση δαπέδων, τοποθέτηση κουφωμάτων, τοποθέτηση κιγκλιδωμάτων, χρωματισμοί.

Πρέπει να υποβάλω σχέδια της οικοδομής για αυτές τις απλές εργασίες;; Δεν υπάρχουν οικοδομική άδεια ούτε σχέδια. Γνωρίζει κάποιος ποια από όλα τα δικαιολογητικά είναι απαραίτητα??

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικώς το μόνο που περιμένω είναι η έκδοση της Τεχνικής Οδηγίας ή Εγκυκλίου για το ΔΕΔΟΤΑ από το ΥΠΕΚΑ (να επιβεβαιώσει δηλαδή, το σχέδιο του ΤΕΕ). Όλα τα υπόλοιπα τα έχω ανεβάσει στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

οταν ολοκληρωθει η β φαση τι αλλαζει? Το pdf με τιτλο "Βεβαίωση περαίωσης της διαδικασίας υπαγωγής στο άρθρο 24 του Ν. 4014/2011 για το παρακάτω ακίνητο." αλλαζει καπου? Εχει νοημα οι πελατες να θελουν να βεβαιωθουν οτι ολοκληρωθηκε η β΄φαση?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω, σε αναμονη το ΔΕΔΟΤΑ ειμαι...

Δε νομιζω να αλλαξει κατι, απλως δε θα φαινεται οτι υπολειπεται κατι ακομα στην καταχωρηση...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.