Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση στις Υποβαλλόμενες μέχρι 31/12/2011 αιτήσεις


Recommended Posts

Εγω πάντως εστειλα σημερα μία σε προσωρινή υπαγωγη στην οποία είχε πληρωθει το παράβολο στις 14-12-11.

Τώρα θα το δώσω στους πελάτες αλλα δεν θα τους πω να το πληρώσουν ντε και καλά μεχρι το τέλος του μήνα.

Όποτε μπορέσουν μέσα σέ ένα μήνα από σήμερα.

Και χάρις το τεε έγω θα είμαι σε αναμένα κάρβουνα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι να σας πω, εγω τους μαζεψα άρον άρον να ερθουν να πάρουν τις πρώτες δόσεις, δεν ειναι περίοδος να ρισκάρουμε 500αρικα και 1000αρικα παράβολα. Πάντως η υπάλληλος στο ΤΕΕ στην Αθήνα που πήγα ήταν κατηγορηματική ότι η πρώτη δόση είναι 31/1 για όσα παράβολα έχουν πληρωθεί εντός του 2011 και ότι είμαι υποχρεωμένος να προχωρήσω σε προσωρινή υπαγωγή μέχρι την προθεσμία της πρώτης δόσης. Τώρα αν έλεγε ανοησίες...δεν θα με εξεπλητε...αν αυτή την γραμμή τους έχουν δώσει για να μαζεύουν χρήματα παρότι δεν ξέρουν....μπορεί.......αλλα δεν θέλω να ρισκάρω και δεν έχω και την δυνατότητα να καλύπτω χαμένα παράβολα εαν και εφόσον είχε δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Faethon τελικά τι ισχύει?.............

 

Η πληρωμή με δόσεις ή η εφάπαξ καταβολή για κάποιον που βρίσκεται σε κατάσταση αρχικής υποβολής και πληρώθηκε το παράβολο στις 4/1/2012 πότε είναι?

 

α)Ένα μήνα απο την καταβολή του παραβόλου δλδ 'εως 4/2/2012?

 

ή

 

β)Ένα μήνα απο τη στιγμή που θα μπείς σε προσωρινή υπαγωγή?

 

Ο πελάτης θέλει να πληρώσει εφάπαξ,αλλά πρέπει να πάρω βεβαίωση με τα πρόστιμα που πλήρωσε για τη Λειτουργική Τακτοποίηση στον ΕΟΤ με τον 3766/09,ώστε να αφαιρεθούν....

 

Επίσης το σύστημα ζητάει αριθμό παραστατικού,μόνο που στην Τράπεζα Ελλάδος που πληρώνονταν τα πρόστιμα δεν υπάρχει τέτοιος αριθμός!!?!?!?...λέτε να δίνει ο ΕΟΤ αριθμό παραστατικού ?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι αν πληρωθεί το παραβολο στο 2012 η πρώτη δόση ή η εφαπαξ καταβολή πάει εως στις 28/2 και οχι εως στις 31/1?

Ένα μήνα μετά την πληρωμή του παραβόλου.

Δηλαδη μπορεις να πληρωσεις παραβολο στις 27/2 και πρωτη δοση η εφαπαξ μεχρι τις 27/3, αν εχω καταλαβει καλα κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'εμέ, κακῶς χρησιμοποιοῦμε τὴν πληρωμὴ τοῦ παραβόλου καὶ τὴν ἡμερομηνία αὐτῆς ὥς στοιχεῖο γιὰ νὰ καθορίζονται οἱ προθεσμίες καὶ νὰ μπερδευόμαστε μεταξύ μας. Ὅλα θὰ πρέπει νὰ ἐξαρτῶνται ἀπὸ τὴν ἡμερομηνία Προσωρινῆς ὑπαγωγῆς καθῶς ἐπίσημη ἀνακοίνωση γιὰ τὴν ἐγκυρότητα ἄλλης (νωρίτερης) κατάστασης στὴν δήλωση δὲν ὑπάρχει.

Edited by gecko
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Να ανακατέψουμε λίγο τα πράγματα.

Σε περίπτωση πληρωμής του παραβόλου το 2011, οπότε και η αίτηση ένταξης στο σύστημα βρίσκεται στο στάδιο της αρχικής υποβολής, υπάρχει κανένα χρονικό όριο για την εξέλιξη της αίτησης στο επόμενο στάδιο, δλδ αυτό της προσωρινής υπαγωγής? (εκτός της προθεσμίας στο τέλος Φεβρουαρίου)

Link to comment
Share on other sites

Να ανακατέψουμε λίγο τα πράγματα.

Σε περίπτωση πληρωμής του παραβόλου το 2011, οπότε και η αίτηση ένταξης στο σύστημα βρίσκεται στο στάδιο της αρχικής υποβολής, υπάρχει κανένα χρονικό όριο για την εξέλιξη της αίτησης στο επόμενο στάδιο, δλδ αυτό της προσωρινής υπαγωγής? (εκτός της προθεσμίας στο τέλος Φεβρουαρίου)

 

νομίζω όχι

Link to comment
Share on other sites

νομίζω όχι

 

'Ετσι νομίζω κι εγώ. Το πρόβλημα είναι το οικονομικό. Πολλοί δεν έχουν τα χρήματα της πρώτης δόσης ή της εφ' άπαξ πληρωμής, υπάρχει και η γενική αβεβαιότητα ότι θα συναντηθούμε όλοι τελικά στα γουναράδικα και ο κόσμος λέει άσε να δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.