Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλημα με τις εντολες πληρωμης..


Excadrix

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι Καλημέρα

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις εντολές πληρωμής.

Πελάτης πληρώνει σε δόσεις (μέχρι και τη 2η εχει φτασει).

Θέλει όμως να κάνει συμβόλαιο και έτσι έστειλα φαξ στο ΤΕΕ να το γυρίσουν σε

εφάπαξ για να εξοφλήσει και να μπορέσω να βγάλω βεβαίωση..

Το φαξ έχει παει εδω και μια εβδομάδα αλλα δεν το αλλάζουν ουτε με

ενημερώνουν..τεσπα βρηκα σήμερα μια κυρία στο ΤΕΕ η οποία μου είπε

οτι αν εχεις πληρώσει και την 2η δόση δεν μπορει να γυρίσει σε εφάπαξ!!!!!

Το μόνο που μπορει να γίνει είναι να τον στείλω να πληρώσει όλο το πρόστιμο χωρίς

έκπτωση..(1700ευρώ χάνει ετσι)

και ξεπερνόντας το πρωτο σοκ, οταν την ρώτησα με τι χαρτί να τον στείλω να πληρώσει μου είπε πες του απλα το ποσό και

στείλτον στην τράπεζα...πως να παρω βρε παιδιά την ευθύνη να τον στείλω να πληρώσει

32 δόσεις με τη μια????και πως ξερω εγω οτι το ΤΕΕ θα καταλάβει τι γίνεται και

θα μου ξεχρεώσει τις δόσεις???

Τι να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μην αγχώνεσαι, διότι ο πελάτης σου διάλεξε την καταβολή με δόσεις και όχι εφάπαξ, ώστε να κερδίσει τα 1700€. Αυτό που μπορεί σχετικά εύκολα να γίνει είναι να πηγαίνει κάθε μέρα στην τράπεζα (ή μέσω e-banking) και να πληρώνει μία δόση. Δεν ξέρω εάν μπορεί να πληρώσει σε μία μέρα όλες τις δόσεις τη μία πίσω από την άλλη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πληρώσει σε μια ημέρα όλες τις δόσεις.

Προσοχή όμως με "διαφορετική" κάθε φορά διαδικασία (δηλαδή, θα κάνει π.χ. 32 διαφορετικές πληρωμές).

Link to comment
Share on other sites

Που είχε πάρει το μάτι μου μια ρύθμιση που έλεγε πως μπορεί να αλλάξει σε εφάπαξ όμως δεν θα κερδίσει το 20% αλλά μικρότερο;

Μήπως ήταν για τον 3843;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πληρώσει σε μια ημέρα όλες τις δόσεις.

Προσοχή όμως με "διαφορετική" κάθε φορά διαδικασία (δηλαδή, θα κάνει π.χ. 32 διαφορετικές πληρωμές).

 

Χαρά που θα κάνουν οι υπόλοιποι πελάτες της "ουράς" στην τράπεζα όταν δουν να πληρώνει 32 φορές !!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Χαρά που θα κάνουν οι υπόλοιποι πελάτες της "ουράς" στην τράπεζα όταν δουν να πληρώνει 32 φορές !!! :mrgreen:

γιατί αν κάποιος άνθρωπος θέλει να πληρώσει δύο δόσεις μαζί για α,β λόγους υπάρχει πρόβλημα? αφού η τράπεχα κρατά το ποσο και περνιέται στον συγκεκριμένο κωδικό. Εγώ για δικό μου στο 3843 έτσι τα πληρώνω. πειράζει?

Link to comment
Share on other sites

Που είχε πάρει το μάτι μου μια ρύθμιση που έλεγε πως μπορεί να αλλάξει σε εφάπαξ όμως δεν θα κερδίσει το 20% αλλά μικρότερο;

Μήπως ήταν για τον 3843;

 

Ηταν για τον 3843

Ν4042 άρθρο 51 παρ 11α

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

γιατί αν κάποιος άνθρωπος θέλει να πληρώσει δύο δόσεις μαζί για α,β λόγους υπάρχει πρόβλημα? αφού η τράπεχα κρατά το ποσο και περνιέται στον συγκεκριμένο κωδικό. Εγώ για δικό μου στο 3843 έτσι τα πληρώνω. πειράζει?

Τη διαδικασία για πληρωμή την ΙΔΙΑ μέρα, δεν την ξέρω. Αλλά υποθέτω ότι θα πρέπει να πληρώνεται η μία πίσω από την άλλη και όχι ταυτόχρονα αθροίζοντας το ποσό. Γι' αυτό λέω ότι θα είναι λίγο χρονοβόρο για τους υπόλοιπους που θα περιμένουν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.