Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεύθερες αμοιβές Ν.4014/11 και ΕΤΕ


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Αν μαζέψουμε 5-6 περιπτώσεις του 4014, μπορούμε να καταθέσουμε στην ΕΤΕ υπέρ ΤΣΜΕΔΕ/ΕΜΠ (το ειδικό έντυπο) και υπέρ ΤΕΕ (......) με ένα μαζεμένο ποσό; Ή πρέπει να καταθέσουμε έντυπο ανά περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστά και στο κάθε "χαρτί" να επισυνάπτεις το δικό σου έγγραφο, στο οποίο να έχεις φροντίσει να αναφέρεις τον Α.Α. της δήλωσης και το όνομα του ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνατε την καρδιά περιβόλι 8-)

Να επισυνάψω και τεχνική έκθεση και πραγματογνωμοσύνη;

ΟΚ πέρα από την πλάκα, για ΤΣΜΕΔΕ/ΤΕΕ καταθέτω το έντυπο το καινούργιο, σαφές. Με το του ΤΕΕ τί κάνω; Κάποιο ανέφερε εδώ παλιότερα (Ιάσωνα εσύ;) ότι συμπληρώνεις το γνωστό τριπλότυπο βάζοντας μόνο το ποσό στο τέλος. Ερώτηση: υπάρχουν ακόμα αυτά; εγώ έχω δεν εχω 3-4 στο γραφείο, υπέθετα ότι σταμάτησε η παραγωγή τους. Δίνουν ακόμα στην ΕΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι γίνεται.

Ισχύουν ακόμα τα παλαιά έντυπα.

Αναμένεται να βγουν καινούργια από την ΕΤΕ..... (λόγω "αφραγκίας" μάλλον θ' αργήσουν).

Δίνουν σε οποιοδήποτε υποκατάστημα πας.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι Καλημέρα! Προσπάθησα να καταθέσω τις εισφορές υπέρ ΤΕΕ σε κατάστημα Εθνικής στη Ζάκυνθο για περίπτωση του Ν.4014/2011 προσκομίζοντας το παλιό τριπλότυπο(με σημειωμένες μόνο τις εισφορές) και την εντολή πληρωμής όπου αναφερόταν η συμφωνηθείσα και οι εισφορές και μου είπαν ότι δε γίνεται αν δε καταθέσω υποχρεωτικά και την αμοιβή. Έλεος πια! Τί κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.