Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκπτωση σε ΑμεΑ με >80% αναπηρία!


Recommended Posts

Που να ρωτήσει συνάδελφε??Πήρα τηλεφωνο το ΤΕΕ και μου είπαν ότι υπήρχε γραφείο αυθαιρέτων αλλά έχει κλείσει τώρα...σε mail δεν απαντούν ποτέ και με φαξ άντε να σου ανοίξουν καμια δήλωση...μπανανίααααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι το πρόστιμο μετά την έκπτωση για ΑΜΕΑ βγαίνει πχ 150 ευρώ τότε τι γίνεται; Πληρώνω παράβολο 500, 1000 ευρώ κοκ ανάλογα με τα τετραγωνικά που δηλώθηκαν ή πληρώνω μόνο το ποσό των 150 ευρώ; Το 'χει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Eλάχιστη καταβολή είναι το παράβολο το οποίο και δεν επιστρέφεται.

 

Off the record να προτείνω να κάνεις αρχική υποβολή με στοιχεία που να δίνουν παράβολο 500 και στην υπαγωγή να διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εμαθε κανενας συναδελφος ξεκαθαρα αμα στους ΑΜΕΑ με >80% δεν μετρανε εισοδηματικα κρητηρια? Μια λεπτομερεια ειναι και δεν μπορω να βγαλω ακρη!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως γράφεται δε νομίζω ότι μετράνε τα εισοδηματικά κριτήρια.

 

Αντίθετα, και αυτό θέλω να ρωτήσω, στον κοινωνικό συντελεστή πρέπει να είναι κύρια κατοικία ΚΑΙ ΑΜΕΑ>67% ΚΑΙ εισοδηματικά κριτήρια; Πολλά για έκπτωση 50% αντί 15% που θέλει για αναπηρία >80%.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τελικα τι ισχυει με τους 80% αναπήρους ?

ισχυουν εισοδηματικά κριτηρια ?

....

επειδή έχω κι εγώ περίπτωση, έχω ρωτήσει πολλούς για το συγκεκριμένο θέμα και όλοι είναι της άποψης ότι, αφού πουθενά δεν αναφέρονται εισοδηματικοί περιορισμοί για τους >80% ανάπηρους άρα υπάγονται κανονικά στη μείωση....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.