Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμψηφισμός παλαιοτέρων πρόστιμων


Recommended Posts

πως περναω τα προστιμα...εχουν καποιον ηλεκτρονικο κωδικο;

 

τι ακριβως θα γραψω; εχεις κανει παρομοιο;

 

θελω δικαιολογητικα απο την εφορια ή ειμαι ενταξει και με τα προχειρα της πολεοδομιας;

Edited by mkara
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρειάζεσαι τα εξής από το κάθε παραστατικό πληρωμής (αρκεί φωτοτυπία του):

- Το ποσό.

- Την ημερομηνία πληρωμής

- Τον "φορέα"

Τα οποία αναγράφεις στα αντίστοιχα πεδία του συστήματος.

Βεβαίως σκανάρεις και το παραστατικό και το στέλνεις με τα έγγραφα ηλεκτρονικά (όταν τα στείλεις).

Link to comment
Share on other sites

αυτα εχουνε πληρωθει με ενταλματα πληρωμης στην εφορια....υπαρχει περιπτωση να τα εχει η εφορια ή μπορω να χρησιμοποιησω και τις αποδειξεις του πελατη μου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κανω κι εγω μια σχετικη ερωτηση: Οταν παμε να κανουμε εισαγωγη παλαιοτερων πληρωμων προστιμων, ανοιγουν δυο κελια: Στο ενα βαζουμε το συνολικο ποσο που εχει πληρωθει με παλαιοτερα προστιμα, και το δευτερο γραφει "Αποδεικτικά στοιχεία πληρωμών". Εκει τι βαζουμε? Ξεχωριστα το ποσο του προστιμου που εχει πληρωθει με το καθε παραστατικο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

9200 προστιμο...8200 προηγουμενα προστιμα...ο πελατης μου εδωσε 2000 παραβολο

 

 

εβαλα τα προηγουμενα προστιμα και μου βγαζει οτι ειναι ανεξοφλητα αλλα με 0 υπολοιπο, το οποιο ειναι σωστο...γτ ομως βγαζει ανεξοφλητο;

 

επισης στα προστιμα εγραψα τη ΔΟΥ που πηρα τα παραστατικα, τον αριθμο του παραστατικου και το ακριβες ποσο...καλα δεν ειμαι;

Link to comment
Share on other sites

9200 προστιμο...8200 προηγουμενα προστιμα...ο πελατης μου εδωσε 2000 παραβολο

 

 

εβαλα τα προηγουμενα προστιμα και μου βγαζει οτι ειναι ανεξοφλητα αλλα με 0 υπολοιπο, το οποιο ειναι σωστο...γτ ομως βγαζει ανεξοφλητο;

 

επισης στα προστιμα εγραψα τη ΔΟΥ που πηρα τα παραστατικα, τον αριθμο του παραστατικου και το ακριβες ποσο...καλα δεν ειμαι;

 

ε και πολυ καλα δεν θα το ελεγα...θα μπορουσες να γλιτώσεις και τα 1000 εξτρα που εδωσες αν καταλαβα καλα.. για τα υπολοιπα οκ

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, καλησπέρα!

 

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει συμψηφισμός προστίμου από Η.Χ. (3843/10), από το οποίο όμως μέχρι και σήμερα δεν έχει καταβληθεί καμία δόση, παρά μόνο το παράβολο. Μπορεί ο πελάτης να το διεκδικήσει;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.