Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες για ενεργειακές μελέτες, επιθεωρήσεις και ΠΕΑ


af.civileng

Recommended Posts

Nαι, οκ, αλλά καφενείο ή νυχτερινό κέντρο διασκέδασης ;

μου είπαν ότι θα το ανοίγουν απόγευμα προς βράδυ, και πιθανόν όχι όλες τις μέρες της βδομάδας...

Link to comment
Share on other sites

Να σε πω. Αν πρόκειται να έχει κανένα φουρνάκι μικροκυμάτων για ζέσταμα των σνάκ, άντε και καμιά τοστιέρα (πέρα από την μηχανή του καφέ), θα το δήλωνα σαν "Ζαχαροπλαστείο, καφενείο".


Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινό κέντρο διασκέδασης

 

Καφενείο το δικό μου ΤΕΕ δεν έχει εσύ που το βρήκες ?

 

Ακύρο το ''δε έχει'' (γκαβομάρα μου)

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

Δες. Άμα είναι να βάλουν τίποτα καμπίνες που έτσι και σανιδώσεις τον ενισχυτή κατεβάζεις τις γύρω τζαμαρίες, άμα βάλουν κολόνες να γυρνάν τριγύρω οι γοργόνες, άμα δεις εφέ και κορμιά φιδίσια καμωμένα απάνω στη μπάρα, ε τότε γράψε "Νυχτερινό κέντρο διασκέδασης" που λέει κι ο dib.

Το ότι σου λένε πως θα το ανοίγουν απόγευμα κι ίσως όχι και κάθε μέρα, δεν λέει και πολλά πράγματα. Μπορεί αύριο ν' αλλάξουν γνώμη. Δεν είναι μόνο οι ώρες λειτουργίας που καθορίζουν τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Δες. Άμα είναι να βάλουν τίποτα καμπίνες που έτσι και σανιδώσεις τον ενισχυτή κατεβάζεις τις γύρω τζαμαρίες, άμα βάλουν κολόνες να γυρνάν τριγύρω οι γοργόνες, άμα δεις εφέ και κορμιά φιδίσια καμωμένα απάνω στη μπάρα, ε τότε γράψε "Νυχτερινό κέντρο διασκέδασης" που λέει κι ο dib.

 

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

μια σφραγισμένη πόρτα με λαμαρίνα απέξω (ή ένα παράθυρο) ως τι τα λαμβάνετε ; 

ως αδιαφανή επιφάνεια με το U = 7 ;;;

 

και σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάπου παράθυρο (υπάρχει μόνο άνοιγμα) τι κάνουμε ; :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανότατα από τις πιο χαζές ερωτήσεις που έχουν γίνει εδώ μέσα αλλά πρέπει να σιγουρευτώ οπότε θα την κάνω:

 

Στους πίνακες με τις σκιάσεις αναφέρεται η περίοδος θέρμανσης και η περίοδος ψύξης. Αυτές είναι αντίστοιχα οι θερινή και χειμερινή περίοδο ή το αντίθετο;

Ρωτάω γιατί θέλω να βάλω μία σκίαση τέντας για τη θερινή περίοδο μόνο όπως προβλέπεται.

 

(Ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο που στον Νότιο προσανατολισμό ας πούμε στην περίοδο θέρμανσης για >90 από προβόλους/τέντες (πίνακας 3.19) να έχουμε μεγαλύτερη σκίαση από ότι στην περίοδο ψύξης. Μήπως τελικά η περίοδος θέρμανσης είναι η χειμερινή;)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.