Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό


Simon

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και ως προς την ποιότητα ζωής και ως προς την σχέση πανεπιστημίου με την αγορά εργασίας.

Σχεδόν τα πάντα ελέγχονται από την μάφια.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα θα με τρελάνετε. Οικονομικά, Μηχανολόγος, Νάπολη, Ισπανία και φλαμέγκο.  Εγω δεν βγάζω άκρη προσωπικά. Και γιατί βρε κορίτσι μου δεν πας στην Ισπανία να σπουδάσεις φλαμέγκο? απο Μηχανολογος καλύτερα θα περάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Ο κύριος σκοπός της παρουσίας μου εδώ είναι να πληροφορηθώ γιατο εύρος εργασίας του επαγγέλματος και για εταιρίες στην Ισπανία, κωρίως. Τα υπόλοιπα αναφέρθηκαν συγκυριακά.

Link to comment
Share on other sites

..... Τα υπόλοιπα αναφέρθηκαν συγκυριακά.

Όλο το θέμα έγινε συγκυριακό και εκτός θέματος.

 

Παρακαλώ επαναδιατύπωσε το ερώτημα σου με ότι παραμέτρους θες (μηχανολογία έως και φλαμένγκο) στην ενότητα εκπαίδευση εδώ.

Για τα ανωτέρω θα αποφασίσει ο αρμόδιος συντονιστής αν θα διαγράφουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να παιζω μουσική για έξτρα, να παω Λονδίνο που είναι η μητρόπολη της μουσικής;

Σβηστά βρε Didonis όλα τα offtopic...βρε τι τραβάμε..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρετε..! Είμαι Διπλωματούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών με Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης, με 3 χρόνια περίπου προυπηρεσία σε μεγάλη εταιρεία τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα και αναζητώ και εγώ τον τελευταίο καιρό δουλειά στο εξωτερικό. Μου έγινε πρόσφατα πρόταση για ένα ερευνητικό πρόγραμμα στην Τσεχία. Μου προσφέρουν 1600 € μεικτά / μήνα (+ μπόνους εξαμηνιαία 10-15 % του ετήσιου μισθού) και 60 CZK για φαγητό / ημέρα. Ο φόρος είναι κοντα στο 26%. Έχει κάποιος εμπειρία από τη συγκεκριμένη χώρα και άποψη για τον παραπάνω μισθό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι παντρεμένος δεν λέει.... :blink: B)

οκ... αν αναλογιστεί κανείς οτι τουριστικά οι επισκέπτες λένε οτι οι τιμές είναι σαν την Ελλάδα...τότε είναι μαλλον καλά.

 

αν μιλήσεις όμως με ντόπιους πιστεύω οτι σίγουρα είναι φθνότερη η ζωή απο ότι εδω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.