Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως κρατήσεις  υπέρ ΤΕΕ δεν πρόκειται να αποδώσω για καμία δήλωση... Ακόμα και γι αυτές που προηγήθηκαν της ημερομηνίας κατάργησης...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα παμε καλα??δεν καταργηθηκαν οι ελαχιστες αμοιβες??

Γιατι να πληρωνω εισφορες τσμεδε εμπ σε κατι που δεν υπαρχει??

Και γιατι στα πεα δεν πληρωνονται επι της συμφωνηθεισας?

Link to comment
Share on other sites

Οι ελαχιστες βαφιστηκαν νομιμες.

Δεν καταργηθηκαν, απλα δοθηκε η δυνατοτητα της συμβατικης αμοιβης (συμφωνηθεισας).

 

Ο νομος που εκανε τα παραπανω, αναφερει ξεκαθαρα τι ισχυει για κρατησεις υπερ ΕΜΠ-ΤΣΜΕΔΕ και ΤΕΕ (αυτες καταργηθηκαν με αλλο Νομο).

 

Οσοι λοιπον εχετε αντιθετη αποψη, πρωτα να διαβασετε το Νομο, αλλιως μην γραφετε ανακριβειες, διοτι διαβαζουν πολλοι και μπορει απο τα γραφομενα αυτα να μπουν σε περιπετειες.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κρίνω από τα γραφόμενα, "αλλ' αντ' άλλων" θα ανεβάσουμε "συνολικά" στο σύστημα......

Μα ακόμα δύο χρόνια μετά τέτοια άγνοια.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κρατήσεις υπέρ ΤΕΕ δεν αποδίδω πλέον πουθενά...

Για μελέτες - επιβλέψεις - αυθαίρετα κρατήσεις υπέρ ΤΣΜΕΔΕ πληρώνω στην Εθνική τράπεζα πάνω στην νόμιμη αμοιβή ( ή πάνω στην συμφωνηθείσα όταν αυτή είναι μεγαλύτερη... πράγμα λίγο σπάνιο...)

Για Π.Ε.Α εγώ προσωπικά κρατήσεις υπέρ ΤΣΜΕΔΕ δεν πληρώνω.Ούτε ΦΕΜ. Μόνο Α.Π.Υ κόβω... Ξέρω ότι έχει ξανασυζητηθεί και οι απόψεις διίστανται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στην υποβολη αρχείων, σε καποιες δηλώσεις, η  "Τεχνική έκθεση αρμόδιου μηχανικού για Η/Μ" ειναι απενεργοποιημενη παρόλο που απαιτείται για πληρότητα...

 

να υποθέσω ότι συμβαίνει αυτό γιατι δεν έχω προσθεσει τον μηχανολόγο σους συμμετεχοντες μηχανικούς ??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κρίνω από τα γραφόμενα, "αλλ' αντ' άλλων" θα ανεβάσουμε "συνολικά" στο σύστημα......

Μα ακόμα δύο χρόνια μετά τέτοια άγνοια.....

 

 

Ποσο δικιο εχεις φιλε!!!!

Που να δεις εκει μεσα Σεπτεμβριου τι θα γινει!!

Δεν θα προλλαβαινουμε να διαβαζουμε νεα θεματα "Β Φαση, Αρχεια, Ν4014, ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΕΠΕΙΓΟΝ"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.