Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Ας μας πει κάποιος που εξετάστηκε πως ήταν διατυπωμένες οι ερωτήσεις και τι είδους. Ήταν σε μορφή σωστό ή λάθος ή ήταν σε μορφή πολλαπλών απαντήσεων? Κάποιες ενδεικτικές ερωτήσεις μπορείτε να μας πείτε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν περιμενα και κατι καλυτερο για τις ερωτησεις..

Να δειτε που σε 2-3 μηνες θα τις πουλανε τα διαφορα "εκπαιδευτικα κεντρα"...

Παπαγαλιζεις και περνας... Σιγα μην τις ανανεωνουν...

Link to comment
Share on other sites

ενδεικτικη ερωτηση στην κατηγορια πολιτικων μηχανικων.

 

ενεργο μερος μιας ηλεκτρολογικησ εγκαταστασης ειναι:

α. ο αγωγος ΡΕΝ

β. ο ουδετερος αγωγος

 

σε εναλλασομενο ρευμα ποια η ταση ασφαλειας εναντι ηλεκτροπληξιας;

α. 60V

b. 80V

c. 50V

 

ο ελεγκτης δομησης οφειλει να υποδειξει ειδικα μετρα ασφαλειας;

σωστο /λαθος;

 

(τωρα τι σημαινει οφειλει, πρεπει, έχει υποχρεωση κλπ οπως στην παραπανω ερωτηση αλλα και σε αλλες ιδιου τυπου.....)

κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε λίγο πιο προσεκτικα τις προηγούμενες σελίδες και θα δείτε απαντήσεις για τα ερωτήματα σας

Link to comment
Share on other sites

ενδεικτικα αναφερω ερωτησεις που μου ετυχαν,οι μισες περιπου ηταν σωστο λαθος κ οι αλλες μισες επιλογη αναμεσα σε 2 ή 3 επιλογες. τι ειναι προκηπιο, σε κτιριο που εχει κατασκευαστει ο φερον οργανισμος κ οι οψεις για ποσα χρονια μπορει να αναθεωρηθει η αδεια,αν απαιτειται αδεια για κοπη δεντρων,ορισμος δρομου κ πεζοδρομου,ορισμος αποστασης Δ ,τι ειναι κοινωφελης χωροι,εκτος Ο.Γ. αν μπορει να βγει ο εξωστης.... κτλ κτλ....κ ειχε 3-4 ερωτησεις απο ηλεκτρολογικα-μηχανολογικα.

Edited by xekolla
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κινήσω την αίτησή μου που την είχα αφήσει εδώ και αρκετό καιρό, οπότε θα ήθελα την βοήθειά σας.

 

Έχω επιλέξει να επισυνάψω έγγραφα.

 

- Σχετικά με τις άδειες, ποιό έντυπο αποδεικνύει μια άδεια; Η εντολή πληρωμής ΤΕΕ, η ΑΠΥ, το αδειόχαρτο;

 

- Αν δεν έχει εκδοθεί η άδεια (3 χρόνια είναι μέσα), αλλά έχω πληρωθεί, μετράει;

 

- Επίσης, με ποιό κριτήριο χαρακτηρίζεται κάποιος Α ή Β τάξης;

Γιατί από γνωστούς μου πολιτικούς μηχανικούς που τελείωσαν την ίδια ακριβώς σχολή, ο νεότερος είναι Β, ο μεσαίος Α ενώ ο παλαιότερος Β.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.