Μετάβαση στο περιεχόμενο

48 ωρη γνωστοποίηση εργασιών στην Πολεοδομία με το Αρθρο 4 παρ 3 ΝΟΚ


Recommended Posts

Όσον δε αφορά στη ...Σωκράτους, στείλε μαζί κι ένα εξώδικο και σε τρεις μέρες μια αγωγή (αν δεν την πρωτοκολλούν) και θα δεις πως θα τρέξουν και θ' ακολουθήσουν πλήρως το νόμο και θ' αφήσουν τις παπαριές κατά μέρος!!!!

 

 

 

Κανεις δεν θα μπει στη διαδικασια αυτη για μια μπουρδα που λεγεται Γνωστοποιηση Εργασιων.

Πολυ απλα δε συμφερει.

Το κανεις στη λουφα και τελειωνει η υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

......Το κανεις στη λουφα και τελειωνει η υποθεση.

 

Μαζί σου κι εγώ (αν βεβαίως συμφωνεί ο ιδιοκτήτης ή η .....τσέπη σου).

Link to comment
Share on other sites

Οι ΕΕΜΚ κοινοποιούνται στο ΙΚΑ.

Η Γνωστοποίηση Εργασιών... Οχι.

Απλώς, από την γενική αρχή, ότι για οποιαδήποτε οικοδομική εργασία πρέπει να ''κολλούνται'' και τα αντίστοιχα ένσημα. Αλλά δεν κοινοποιούνται ''υποχρεωτικά''

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Επειδη χαθηκα και εγω.

Απο που προκυπτει οτι η Γνωστοποιηση Εργασιων κοινοποιειται στο ΙΚΑ?

Την ίδια απορία είχα κι εγώ όταν πελάτης μου δέχτηκε τηλεφώνημα από το ΙΚΑ για μια 48ωρη που έκανε. Σε ερώτησή μου στην ΥΔΟΜ μου είπαν ότι δεν κοινοποιούν τις 48ωρες γιατί κάτι τέτοιο δεν προκύπτει από το νόμο.Τότε ρώτησα το ΙΚΑ από που ενημερώθηκαν για τη 48ωρη του πελάτη μου και μου απάντησαν ότι πήγαν οι ίδιοι και τις μάζεψαν όλες από την ΥΔΟΜ και τώρα τηλεφωνούν τους ιδιοκτήτες να περάσουν και να τακτοποιήσουν τα ένσημα.....

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία είχα κι εγώ όταν πελάτης μου δέχτηκε τηλεφώνημα από το ΙΚΑ για μια 48ωρη που έκανε. Σε ερώτησή μου στην ΥΔΟΜ μου είπαν ότι δεν κοινοποιούν τις 48ωρες γιατί κάτι τέτοιο δεν προκύπτει από το νόμο.Τότε ρώτησα το ΙΚΑ από που ενημερώθηκαν για τη 48ωρη του πελάτη μου και μου απάντησαν ότι πήγαν οι ίδιοι και τις μάζεψαν όλες από την ΥΔΟΜ και τώρα τηλεφωνούν τους ιδιοκτήτες να περάσουν και να τακτοποιήσουν τα ένσημα.....

Λειτουργεί το Κράτος. :smile: :-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά-ας με διορθώσει κάποιος σε κάποια επαγγέλματα της οικοδομής όπως ο αλουμινάς, ο υδραυλικός και ο ηλεκτρολόγος δεν τους κολλάς ένσημα.Ειναι ελευθεροι επαγγελματίες και τους δίνεις ο,τι σου ζητήσουν και αυτοί απλά κόβουν μία απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.