Jump to content
  • Revit - Μαθήματα BIM

Recommended Posts

τελικά για εργοταξιακή σύνδεση οικ άδειας κατηγορίας 3 τι ισχύει! 

Ισχύει η στο προηγούμενο μήνυμά μου εγκύκλιος ή όχι?

(το έντυπο πάντως που εκδίδεται αυτόματα από το e-άδειες, δεν έχει επάνω κάποια αυτόματη θεώρηση για εργοτ παροχή)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Παραθέτω τα σχετικά άρθρα και εγκυκλίους προς βοήθεια. Στη περίπτωσή σου καταλαβαίνω από τα παρακάτω, ότι η άδεια ισχύει κανονικά μέχρι τις 31-12-2014 και αν αποπερατωθούν οι όψεις και η στέγη (αν επι

δες εδώ =2086&language=el-GR"]http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=778&sni[1155]=2086&language=el-GR   Δεν ισχύει για τις επ' αόριστο αναθεωρημένες Ο.Α

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ  (άρθρο 8 Ν.1599/1986)  ΠΡΟΣ(1):ΔΕΗ ………….   ..................................................δηλώνω ότι: Ότι η συγκεκριμένη οικοδομική άδεια 68/2010 που εκδόθηκε την 10-12-2010 βά

κ εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω ,δεν υπάρχει αυτόματη θεώρηση (όπως θα περίμενα) .Αρα  κάνουμε αίτηση για σφραγίδα  εργοστασιακού  ρεύματός στην πολεοδομία έχοντας τυπωμένο ένα αντίγραφό αδείας?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
On 22/5/2019 at 11:30 ΠΜ, ΚΑΝΑ said:

τελικά για εργοταξιακή σύνδεση οικ άδειας κατηγορίας 3 τι ισχύει! 

Ισχύει η στο προηγούμενο μήνυμά μου εγκύκλιος ή όχι?

(το έντυπο πάντως που εκδίδεται αυτόματα από το e-άδειες, δεν έχει επάνω κάποια αυτόματη θεώρηση για εργοτ παροχή)

 

On 24/7/2019 at 7:05 ΜΜ, jogr11 said:

κ εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω ,δεν υπάρχει αυτόματη θεώρηση (όπως θα περίμενα) .Αρα  κάνουμε αίτηση για σφραγίδα  εργοστασιακού  ρεύματός στην πολεοδομία έχοντας τυπωμένο ένα αντίγραφό αδείας?

Καλησπέρα.

Τελικά βγάλατε άκρη με το αν τελικά απαιτείται θεώρηση για εργοταξιακή παροχή;

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
On 3/8/2020 at 7:47 ΜΜ, lloyd said:

Καλησπέρα.

Τελικά βγάλατε άκρη με το αν τελικά απαιτείται θεώρηση για εργοταξιακή παροχή;

Καλησπέρα, να ενημερωσώ τελικά ότι παρόλο που θεωρητικά μπορείς να βγάλεις οικοδομική άδεια χωρίς καν να επισκεφτείς την πολεοδομία, για εργοταξιακή παροχή πρέπει να πας να τη θεωρήσουν. ΤΡΑΓΙΚΟ!

Link to post
Share on other sites

Είναι όντως τραγικό... δύο εργοταξιακά έπρεπε να κάνω αυτό τον μήνα και χόρτασα πολεοδομία...

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.