Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο φορολογικό


Recommended Posts

Αυξάνεται το τέλος επιτηδεύματος για τους επαγγελματίες από τα 500 ευρώ το χρόνο στα 650 ευρώ ενώ για τις επιχειρήσεις αυξάνεται από τα 500 στα 1.000 ευρώ.

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=193452&catID=11

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι αποφασίσουν οι κύριοι που κυβερνούν....

Μάλλον θα έχει αναδρομική ισχύ και για τα εισοδήματα του 2012....

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα,

νομίζω ότι έχει ξεκαθαρίσει για τα εισοδήματα του 2013 δλδ για τη δήλωση που θα κάνουμε το 2014.

Link to comment
Share on other sites

Η κοροϊδία είναι ότι οι αυξήσεις αυτές τελικά θα περάσουν στον πελάτη. Είτε όλοι οι μηχανικοί θα αυξήσουν τις τιμές τους, είτε αν δεν τις αυξήσουν πολλοί δε θα αντέξουν, θα μείνουν λίγοι, οι οποίοι επειδή είναι λίγοι πάλι θα αυξήσουν τις τιμές τους.

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση των τιμών δε θα οδηγήσει σε νέα είσοδο στον κλάδο ? Οπότε και πάλι θα υπάρξει πίεση για μείωση τιμών ........Είναι η λειτουργία της αγοράς αυτός ο μηχανισμός.

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα,

νομίζω ότι έχει ξεκαθαρίσει για τα εισοδήματα του 2013 δλδ για τη δήλωση που θα κάνουμε το 2014.

 

Εδώ είναι το νομοσχέδιο. Όντως μιλάει για το οικονομικό έτος 2014 και μετά, άρα για τα εισοδήματα του 2013. Επίσης, έχω την εντύπωση ότι καταργεί το ΦΕΜ, αν δε μου διέφυγε κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.