Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι κριτήριο είναι η μέρα που έγινε η αίτηση.

 

 

Ok.. Εγώ πάντως που έβαλα το πατρικό μου, ο πατέρας ύπεγραψε την αίτηση ωφελουμένου 15 απριλίου κι ήταν μέσα!

 

Χωρίς βύσματα πουθενά εννοείται...

Edited by vk2626
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.

Έστω ότι έχουμε αλλαγή κουφωμάτων, πχ ανοιγόμενα. Το πρόγραμμα επιδοτεί 280 ευρώ/τμ. Αν ένας πελάτης πάρει μία προσφορά για ανοιγόμενα κουφώματα με τιμή 300 ευρώ/τμ (γιατί τόσο κάνουν), αυτά τα εξτρά 20 ευρώ/τμ δεν επιδοτούνται και πρέπει να τα πληρώσει από την τσέπη του εξ ολοκλήρου, σωστά; Αν έχει λοιπόν 20 τμ ανοίγματα θα πρέπει να πληρώσει 20*20=400 ευρώ που δεν επιδοτούνται από το πρόγραμμα. Αυτά τα χρήματα σε ποιο στάδιο πληρώνονται; Πρέπει να τα πληρώσει στην τράπεζα για να πληρωθεί από εκεί ο αλουμινάς, στον αλουμινά κατευθείαν, κάπως αλλιώς;;; Πώς γίνεται ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

κανονικά τα δινει στο τελος οταν γινει η πληρωμη των προμηθευτων απο τοπρογραμμα μεσω τραπεζας δηλ με καταθεση στον λογαριασμο του. αλλα καλυτερα να του πει του κουφωματα να κοψει ενα τιμολογιο με οσα επιδοτει το προγραμμα δηλ με τα 280 ευρω και τα υπολοιπα να του τα δωσει στο χερι . για να μην μπερδευτει η υποθεση και αργησει με την τραπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα. Είναι καλύτερα δηλαδή να βάζει στις προσφορές τις τιμές που επιδοτεί το πρόγραμμα και ότι εξτρα ποσό υπάρχει να το βρίσκουν μεταξύ τους πελάτης και προμηθευτής;

Link to comment
Share on other sites

σημαντικο να βρει συνεργεια που μπορουν να πληρωθουν με τις εκταμιευσεις.....

οχι δλδ στην αρχη τα δινει και οταν τους βγουν να του τα δωσουν πισω.........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.