Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

προσοχη στους ηλιακους

στο κτηματολογιο ειναι ολοι ποζα

 

Πολύ σωστή επισήμανση

 

+1

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

Και που ξερεις τινος ειναι ο ηλιακος οταν στην ταρατσα φαινονται 4 και η οικοδομη εχει 18 διαμερισματα?

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε ιντζακι μη κολλας

οκ εστω για οικογενειακες με 3/3

 

και αμα ερθει ο ελεγχος τοτε ας χτυπησουν κουδουνια να ρωτησουν

ή ας μετρησουν αναχωρησεις σωληνωσεων και θα δουν

δεν ειναι ΤΟΣΟ μακακες πια........... καποιοι απλα κανουν τον μακακα

Link to comment
Share on other sites

Παω, που λετε, σημερα με πελατισα μου στην τραπεζα να καταθεσουμε φακελο για εξοικονομω κατ οικον.

Τα καταθετουμε ολα οκ, πληρης ο φακελος και διευκρινιζω φευγοντας στον υπαλληλισκο τα του συμβουλου εργου...

Και τοτε μου τσαμπουναει το παραμυθι οτι στις 25.10.2012 η πελατισα μου, πριν να ερθει σε συμφωνια με μενα, ειχε αναθεσει συμβουλο εργου μια θυγατρικη εταιρεια φαντασμα....

Η εν λογω εταιρεια ΔΕ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ, θα τα εκανα ΟΛΑ εγω ως ενεργειακος επιθεωρητης και θα καρπωνοταν τα 250€+ΦΠΑ

 

Οι τραπεζες το πλασαρουν ως ΔΩΡΕΑΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ, ο οποιος δε γνωριζει οτι ετσι κι αλλιως, οποιος και να ειναι ο συμβουλος εργου δεν επιβαρυνεται ΤΙΠΟΤΑ

Και ετσι ο πελατης ο οποιος ειναι και δικαιολογημενα αδαης, υπογραφει να ειναι η εν λογω εταιρεια φαντασμα συμβουλος εργου

 

Κοινως, αλλος δουλευει, αλλος πληρωνεται...

 

Αφου εκραξα ασχημα τον υπαλληλισκο και πηρα να σκισω το χαρτι που υπεγραψε η πελατισα (δεν το εσκισα τελικως), κατεβηκα στον προισταμενο, τα ακουσε ασχημα και αυτος οταν μου ελεγε οτι ειναι τεχνικο ζητημα που δε γνωριζει (ειναι δυνατον προισταμενος τραπεζας να μη γνωριζει θεματα της τραπεζας του? το βουλωσε εκει) και ειπαν οτι ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΕΡΓΟΥ.

 

Επεσαν απειλες για μηνυσεις, οτι θα παρω τον πελατη μου σε αλλη τραπεζα, κοινως τα εκανα πουτ@να (sorry για την εκφραση) και τελικως μεσα σε 5 λεπτα ειχε διευθετηθει το ζητημα...

 

Η πελατισα κοιταζε στα χαμενα και στο τελος εξω με συνεχαρη....

 

Αει σιχτηρ με τα λαμογια, κωλοελλαδα....

Και κατοπιν εορτης εμαθα οτι ΤΟ ΙΔΙΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ εκανε ΤΑ ΙΔΙΑ σε 2 φακελους αλλου πελατη μου, εν αγνοια και εμου και του πελατη μου.

Ενημερωθηκε παραυτα και τωρα που ειναι να υπογραφει συμβαση να ξεκινησουν οι εργασιες, προκειται να ξαναγινει κολαση εκει μεσα, με τη συμμετοχη και του πελατη μου που τυγχανει να ειναι και συνεργατης και δε μασαει....

 

Θα τους κανω να μη με ξεχασουν.... Στα διαλα....

Μπράβο , συνάδελφε, τα ίδια έκανα κι εγώ , απλά τους πήρε μία μέρα για να με καλέσουν να υπογράψω εγώ.Κατα την γνώμη μου θα π΄ρεπει να λέμε και ονόματα σε τέτοιες περιπτώσεις , εμένα στην Eurobank μου έτυχε αυτό και από τότε έχω μια χαρά εξυπηρέτηση, και ο άγιος φοβέρα θέλει.

Link to comment
Share on other sites

αυριο παω στη γιουρομπανκ :mrgreen: και αυτο γιατι δικος μου πηρε ηδη προεγκριση εκει και μετα ηρθε σε μενα

αν με δειτε στο μεγκα σας παρακαλω τσιγαρα γουινστον κοκκινα 25αρια, μια κυριακατικη εφημεριδα, και τσοντες

 

α και 2 κεμ τραπουλες για μπιριμπα

Link to comment
Share on other sites

Ινζαγκι να ρωτήσω για να γνωρίζουμε. Την αίτηση ωφελουμένου που έχει τα στοιχεία σου ως σύμβουλος έργου στο τέλος τι θα την έκαναν δηλαδή;

 

Θέλω να πω στο φάκελο που πήγες να καταθέσεις με τον πελάτη υπάρχει και αυτό μέσα το οποίο έχει τα στοιχεία σου ως σύμβουλο έργου. Τι γίνεται με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση-υπενθύμιση: Το πρόγραμμα δικαιολογεί και εργασία και υλικά έτσι; Αυτό μπορεί να φαίνεται στην προσφορά; Δηλαδή μπορεί να γράφει (με τυχαία νούμερα) η προσφορά Α.Θ 4000 και τα διάφορα υλικά από κάτω (πχ σωληνώσεις) 500 ευρώ και εργασία υδραυλικού πχ 300 ευρώ; Ή δεν προτείνεται; Για την εργασία περισσότερο.. Γιατί ειδικά για τις ΑΘ κάποιες φορές το κόστος του υδραυλικού ας πούμε μπορεί να ξεφύγει. Πώς το εντάσσουμε αυτό στην προσφορά; 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

έχει υπαγάγει κανείς αναβάθμιση συστήματος θέρμανσης με ηλιοθερμία; 

 

ο πελάτης θέλει να τοποθετήσει σωλήνες κενού που θα στέλνουν νερό σε ένα buffer (στο ίδιο που στέλνει και ο λέβητας) από εκεί στη συνέχεια θα διώχνει ο κυκλοφορητής στο δίκτυο

 

πως να το δηλώσω στο έντυπο;   

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.