Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επείγον: Αποστολή ένστασης κατά της αύξησης ασφ. εισφορών


abouts

Recommended Posts

http://www.tsmede.gr/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%82%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/%CE%95%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/tabid/267/Default.aspx#eisfa13

 

 

Καταβολή εισφορών για το Α εξάμηνο του 2013 - Παρασκευή, 7 Ιουνίου 2013

Σύμφωνα με τις αριθμ. 228/29.4.13, θέμα 1α και θέμα 1β αποφάσεις του Δ.Σ του ΕΤΑΑ, οι ασφαλισμένοι του Ταμείου οι οποίοι δεν έχουν καταβάλλει εισφορές για το Α/13, μπορούν να απευθύνονται στο τμήμα Διαχείρισης Εισφορών στην κεντρική υπηρεσία καθώς και στα Υποκ/τα για να καταβάλλουν τις εισφορές του Α/13 άτοκα μέχρι την 30/6/13, σύμφωνα με τις τιμές που ίσχυαν πριν την εφαρμογή του άρθρου 44 του Ν. 3986/11. Επιπλέον θα καταβάλλεται και η εισφορά του ΟΑΕΔ. Το πρόγραμμα είναι τεχνικά έτοιμο από τις 6/6/13 για την κοπή γραμματίων με τις παλιές τιμές.

 

 

 

τελικά ξέρει κάποιος τι γίνεται ;

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στο τοπικό γραφείο του ΕΤΑΑ είπαν ότι όποιος ενδιαφέρεται να πληρώσει, προσέρχεται και του υπολογίζουν εισφορές με τα παλιά δεδομένα, του δίνουν ένα χαρτί και πηγαίνει στην τράπεζα, το εξοφλεί και επιστρέφει στο γραφείο με το πληρωμένο γραμμάτιο της τράπεζας και έτσι οριστικοποιείται η πληρωμή. 

Link to comment
Share on other sites

τοπικό ΕΤΑΑ ;

γιατί εμένα στο τοπικό ΤΣΜΕΔΕ (Πειραιάς) μου είπαν να πάω Αθήνα

αν είναι να περιμένω μια μέρα να μου βγάλουν μου βγάλουν το ειδοποιητήριο και άλλη μία να μου το οριστικοποιήσουν, κλάφτα Χαράλαμπε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι έχει να κάνει με πληρωμές, διακανονισμούς κτλ περί εισφορών, μόνο στα κεντρικά γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έτσι ήξερα Ίκαρε, και μάλλον έτσι είναι...

απλά θέλω να ξέρω, με τη νέα διαδικασία μου τυπώνουν απλά νέο ειδοποιητήριο, το παίρνω, το πληρώνω (έως 30/6) και ισχύει ότι ίσχυε και παλιά, ή πρέπει να το πληρώσω επιτόπου ;

και υπάρχει λόγος να τους πάω απόδειξη πληρωμής (εάν και εφόσον πάρω ειδοποιητήριο, και δε κληθώ να τα πληρώσω επιτόπου) ή ενημερώνεται το σύστημα όπως παλιά ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πλήρωσα σήμερα σε τοπικό κατάστημα επαρχίας με τις παλιές εισφορές. Πήγα, μου έβγαλαν τις εισφορές και χρειάστηκε τραπεζική επιταγή για να πληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Από υποκατάστημα ΤΣΜΕΔΕ Αγίας Παρασκευής μου είπαν τηλεφωνικά ότι δεν δέχονται.

 

Στο κεντρικό (Κολοκοτρώνη) σου κόβουν ένα γραμμάτιο πληρωμής με τις τιμές χωρίς τις αυξήσεις λόγω μετάβασης σε ανώτερη ασφαλιστική κατηγορία, το οποίο πληρώνεις επί τόπου στο ταμείο. Το ταμείο δέχεται τραπεζικές επιταγές, προσωπικές επιταγές και μετρητά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.