Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον - Τράπεζες (συμπεριφορά, παράπονα, κ.λ.π.)


Recommended Posts

2 ΑΠΥ, για δυο εργα ίδιου πελάτη, που είχαν πάρει μαζί προεγκρισεις και εγκρίσεις, κόπηκαν τον Ιούλιο ίδια ημερομηνία.

Το ένα εξοφλήθηκε Οκτώβριο ενώ το αλλά ακομα....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 327
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε όλες τις τράπεζες την ίδια θέληση πάνω κάτω έχουν για το πρόγραμμα.

Αφήστε το ρε παιδιά να δουλέψει χωρίς τράπεζες να ησυχάσουμε.

Βρείτε μία φόρμουλα

 

 

πηρε το αυτι μου για πολλες αλλαγες στο εξοικονομω

 

οπως επισης και οτι η ευρωτραπεζα θα εγκαταληψει το προγραμμα

 

 

λολ

 

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

κάτι πήρε και το δικό μου αυτί ότι έχετε/έχουμε εισακουσθεί και ότι θα αφορά εξ' ολοκλήρου τις Τράπεζες. Δεν μπορώ να φαντασθώ ότι θα βγάλουν τις Τράπεζες έξω από το παιχνίδι, αλλά κάτι τέτοιο πήρε το αυτί μου. Κατά τα άλλα έχω την εξής απορία:

 

Είναι Γνώμων Συμβουλευτική ή Γνώμων Α.Τ.Ε. ; Η πρώτη είναι συμβουλευτική και η άλλη είναι τεχνική-οικοδομική εταιρεία, οπότε μάλλον στην πρώτη αναφέρεσθε όσοι αναφέρεσθε.

 

Τέλος από τη σύνοψη του θέματος αντιλαμβάνομαι ότι η σειρά προτιμήσεως Τραπεζών εν γένει είναι:

 

1) Λιμανίσια

2) Του Έθνους

3) Πρώτου Γράμματος

4) Ευρωπέα  :mrgreen:

 

Βέβαια, ενδεχομένως να παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο ειδικότερα όπως το συγκεκριμένο υποκατάστημα μίας περιοχής ή/και ο συγκεκριμένος υπάλληλος που ασχολείται με το Πρόγραμμα κ.λπ. 

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

προσεχε...

για το 4 δεν ειναι θεμα υπαλληλου αλλα θεμα πολιτικης της τραπεζας

καθως και απληστιας....

 

για τις υπολοιπες ναι παιζει και ο υπαλληλος

πχ μου ζητησε σε αιτηση.... περσινη ( 12 μηνες πισω λολ )

μολις πριν ενα μηνα .... να του στειλω την εγκριση του πελατη για το

προγραμμα!!!! .... ναι εκεινο το πδφ με οοοολλλλλοοοοοο τον κοσμο μεσα λολ

 

και οταν ρωτα κατι τρελο καθαριζει με ενα "ετσι μου παν απο πανω"

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το 4 είπαμε, κάηκε, αναφέρεται μόνον για λόγους πληρότητος της κατατάξεως  :mrgreen:

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Για προεγκριση στην Τραπεζα Πειραιως θεσσαλιας εκαναν.....4 μηνες...(προεγκριση!!!!!)

3 μηνες πελατης μου σε eurobank  και δεν εχει παρει απαντηση για προεγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Στη Eurobank δεν πάω πελάτη για κανένα λόγο. Η καθυστέρηση σε σχέση με τις υπόλοιπες τράπεζες (πειραιώς και εθνική) είναι γύρω στο 50% παραπάνω. Πέρα από τα θέματα με τους σύμβουλους. 

 Εκεί που υπάρχει θέμα γενικότερο και έχει επιδεινωθεί σε σχέση με το παρελθόν, είναι με τις τελικές εκταμιεύσεις. Σε όλες τις τράπεζες ισχύει αυτό. Τώρα θέμα των τραπεζών είναι, θέμα του ΕΤΕΑΝ, δεν έχω άποψη έχω ακούσει και τις δύο γνώμες...

σε eurobank πηρα τελικη εκταμιευση σε 3 μηνες, τωρα περιμενω 6 μηνες se πειραιως και δε βλεπω φως

Link to comment
Share on other sites

@dbexis Για Πειραιώς 6 μήνες σε πιστεύω. Και σε μένα χθες έγινε τελική εκταμμίευση σε έργο τέλη Ιούλη. Στη Eurobank όμως είναι ακόμα χειρότερα αρχές Ιούλη και ακόμα τίποτα. Μήπως ο δικός σου είχε μπάρμπα τον γενικό; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά να τα πάθουμε αφού είμαστε μ@@@@ και τις ανεχόμαστε...πελάτης έχει υπογράψει σύμβαση από τις 15 Νοέμβριου στην Εθνική και προκαταβολές ακόμα δεν έχουν μπει...of the recoord..μου είπαν ότι από την ημέρα που ανακοίνωσε η Εθνική την εθελούσια δεν πληρώνουν....

 

Περιμένει άλλος προκαταβολή από Εθνική;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.