Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aεροφωτογραφίες του ΟΚΧΕ (και) απο το ΤΕΕ


Kane

Recommended Posts

Επειδη εχω μιλησει με τη ΓΥΣ.

Υπαρχει φορμα για ζητηση α/φ.

ΜΟΝΟ ετσι μπορουν να σας απαντησουν εγγραφως τι υπαρχει και τι οχι.

Στο γεωευρετηριο (το οποιο ειναι αθλιο) δεν θα βγαλλετε ακρη!!!

 

Αν μπορείς, πληροφόρησε σχετικά με τη φόρμα.

Ηλεκτρονική; ή πρέπει να πάμε από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Στο Γεωευρετήριο έχοντας επιλέξει "αεροφωτογραφικά" στο μενού στα αριστερά και έχοντας κάνει ζουμ στην περιοχή που θέλω, μου εμφανίζει στο χάρτη έναν κωδικό τύπου 12345_2005_20000. Λογικά το 12345 είναι ο αριθμός της α/φ, το 2005 είναι το έτος και 20000 η κλίμακα. Να υποθέσω ότι στην συγκεκριμένη περιοχή αυτή η α/φ του 2005 είναι η μόνη διαθέσιμη? Δεν βλέπω πουθενά κάποιο φίλτρο για αναζήτηση α/φ άλλων ετών.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σου εμφανίζει άλλο αριθμό, μόνο αυτή είναι κοντά στην περιοχή σου.

Λάβε υπόψη σου πως η κουκίδα είναι το πρωτεύον σημείο της α/φ άρα υπολόγισε με βάση την πορεία της πτήσης που προκύπτει από την προηγούμενη και την επόμενη α/φ, τις διαστάσεις 24 cm X 24 cm και την κλίμακα σου, ποια έκταση καλύπτει η α/φ αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρετηση, παιδες, ειναι κατι παραπανω απο ΑΘΛΙΑ

Παρηγγειλα μεσω mail 2 αεροφωτογραφιες στις 20.10.2013

Απαντηθηκε το mail στις 24.10.2013 και εσταλη το απαντητικο 31.10.2013

Πληρωσα σε τραπεζα 01.01.2013 και ακομα δεν εχει ερθει η σειρα μου να λαβω τις φωτογραφιες

 

Καθε μερα σχεδον παιρνω να μαθω, καθε μερα μου δινουν αλλη προθεσμια και οταν παιρνω στην ημερα που μου λενε για επιβεβαιωση, μου λενε μια επομενη και παει λεγοντας

Εγω αγανακτησει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μία ακόμη "μικρή" αναβολή ...

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_20/12/2013_543705

 

Στις αρχές του έτους αναμένεται να λυθεί το πρόβλημα στην παροχή αεροφωτογραφιών στους πολίτες, το οποίο προέκυψε μετά την κατάργηση του Οργανισμού Κτηματολογίου και Χαρτογραφήσεων Ελλάδας (ΟΚΧΕ). Οπως ανέφερε ο κ. Καλουδιώτης, η ΕΚΧΑ θα αναλάβει όλες τις υπηρεσίες του ΟΚΧΕ μόλις επιλυθούν κάποια φορολογικά θέματα.

Edited by kan62
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.