Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί επιστροφής φόρου...


Recommended Posts

Το λινκ δεν λειτουργεί.Μια προσπάθεια ακόμα παρακαλώ για να δοθεί η σωστή διεύθυνση του!!!

 

 

Εντιτ. Κάτι βρήκα εδω:

 

https://www1.gsis.gr/webtax2/incomefp2/year2013-income-e1-search.do

 

Mανώλη, για κάποιο λόγο, όταν κάνουμε όλοι κοπυ πειστ το λινκ δεν λειτουργεί...

 

Για όποιον το θέλει, μπαίνει στη σελίδα http://www.gsis.gr , μετά πηγαίνει στο "Υπηρεσίες Προς Πολίτες" μετά στο "Περισσότερα" και κάνει κλικ στο "Ενημέρωση Εκκαθάρισης"...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμένα, αν και έχω πάει τα δικαιολογητικά στη ΔΟΥ εδώ και ένα μήνα, ακόμα γράφει "Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ."

Προφανως τα παιδιά εκεί στη ΔΟΥ λόγο φόρτου εργασίας, δεν προλαβαίνουν να ενημερώσουν το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, αν και έχω πάει τα δικαιολογητικά στη ΔΟΥ εδώ και ένα μήνα, ακόμα γράφει "Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ."

Προφανως τα παιδιά εκεί στη ΔΟΥ λόγο φόρτου εργασίας, δεν προλαβαίνουν να ενημερώσουν το σύστημα.

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο γράφει, και ήμουν έτοιμος να ρίξω κατάρες στο λογιστή μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάει δικαιολογητικά από 9 Αυγούστου και ακόμα βλέπω το μήνυμα "προσκόμιση δικαιολογητικών στη ΔΟΥ".......

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πάει τα δικαιολογητικά και πέρασα τον έλεγχο από τον Αύγουστο και μου λέει: " Η επιστροφή σας θα γίνει από τη Δ.Ο.Υ. μετά από έλεγχο."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, αν και έχω πάει τα δικαιολογητικά στη ΔΟΥ εδώ και ένα μήνα, ακόμα γράφει "Προσκόμιση δικαιολογητικών στη Δ.Ο.Υ."

Προφανως τα παιδιά εκεί στη ΔΟΥ λόγο φόρτου εργασίας, δεν προλαβαίνουν να ενημερώσουν το σύστημα.

 

Oχι συνάδελφε. Με το που ελέγξουν τα δικαιολογητικά και τα βρούν οκ (στη περίπτωση μου έγινε μπροστά μου, δεν ειχα και πολλά) σημειώνει ένα "ΟΚ" πανω στο φάκελο και δίνει και το "ΟΚ" στο σύστημα. Το οποίο ειναι ντεμέκ ονλαιν.

 

Πάντως κι σε εμένα, παρόλο που πηγα για ελεγχο, πήρα τα ΟΚ τους, για μια-δυο βδομάδες εξακολουθούσε να αναφέρει "προσκόμιση δικαιολογητικών στη ΔΟΥ"...

Link to comment
Share on other sites

Και γω 3/8 πήρα ΟΚ για τα δικαιολογητικά και ακόμα μου βγάζει "προσκόμιση".... άρα ΔΕΝ ενημερώνουν αμέσως το σύστημα σε όλες τις ΔΟΥ.. κανένα νέο?

Link to comment
Share on other sites

Και γω 3/8 πήρα ΟΚ για τα δικαιολογητικά και ακόμα μου βγάζει "προσκόμιση".... άρα ΔΕΝ ενημερώνουν αμέσως το σύστημα σε όλες τις ΔΟΥ.. κανένα νέο?

  

Δεν το ενημερώνουν αμέσως ή και αν το ενημερώνουν αμέσως αυτό δεν έχει αμεση επίπτωση στην εκδοση των πιστωτικών (με επιστροφές) εκκαθαριστικών.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.