Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α09] Κατηγορία 4 αυθαίρετων κατασκευών


Recommended Posts

Και καλά πες ότι, με την υπέρβαση της δόμησης θα το κάνουν ανά οριζόντια ιδιοκτησία, με την υπέρβαση του <40% της κάλυψης, ή ακόμα χειρότερα με την υπέρβαση του <20% του επιτρεπομένου ύψους, πως στο ...διάλο θα το κάνουν οι ...φωστήρες;;;;;

 

Μας δουλεύουν όλους μαζί κι εμείς τους ακούμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι το άλλο θέμα που έχουμε πει και αναλύσει.

 

Μόνο η δόμηση μπορεί να κατανεμηθεί με τα χιλιοστά της σύστασης.

 

Η κάλυψη και το ύψος... απλά δεν γίνεται....

 

Περιμένουμε ακόμα ένα τηλέφωνο από τον soundholics αφού γιατί ο νόμος δεν είναι εντελώς σαφής.

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Αν άκουγες με πόση στωικότητα μου μιλούσε και με πόση απλοϊκότητα, θα νόμιζες ότι μου μιλάει λες και είμαι εξωγήινος και ο νόμος είναι σαφέστατος. 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και αύριο και ρώτα αυτό με την κάλυψη και το ύψος.

ή θα γελάσουμε

ή θα μάθουμε νέες Ρητές Εντολές που έχουν λάβει.

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν παίζονται!!!! Βάζουν αυτογκόλ συνεχώς και δεν τρέχει τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το δούμε λογικά δεν γίνεται να ελέγχουμε όλα τα κτίρια. Δηλαδή τι κάνουμε, παίρνουμε την ευθύνη για την ποσότητα των αυθαιρεσιών άλλων δέκα ή είκοσι διαμερισμάτων, ενώ δεν είναι δικές μας δηλώσεις ; Απλώς δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν παίζονται!!!! Βάζουν αυτογκόλ συνεχώς και δεν τρέχει τίποτα!!!!

Με βασανίζει τόσο καιρό μια απορία, μια σκέψη! Καλά, κανένας σοβαρός μηχανικός δεν έχει ένα (λαμόγιο) δημοσιογράφο γνωστό του, ώστε να βγει σε ένα κανάλι και να θέσει ορισμένα από αυτά τα ζητήματα που μας βασανίζουν εξαιτίας αυτού του εκτρώματος 4178?

 

Να εξηγήσει πως είναι για να αγοράζει λαχείο όποιος δεν έχει αύξηση προστίμου - παραβόλου? Πως δεν μπορούμε να δουλέψουμε γιατί πνιγόμαστε στις απορίες, στις αντιφάσεις και στα γελοία λάθη του νόμου και του συστήματος ΤΕΕ? Πως ακόμη και τώρα αυτά που λέμε στους ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ - πελάτες μας, δεν είναι σίγουρο πως θα ακυρωθούν και πάλι?

 

Και μην μου πει κάποιος γιατί δεν λέω να βγει στην τηλεόραση εκπρ'οσωπος του ΤΕΕ.... Νομίζω όλοι καταλαβαίνουμε πως κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει,.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορούμε με βεβαιότητα να κάνουμε είναι το να μην κάνουμε δηλώσεις!!!!!

Να τις κρατήσουμε όσο περισσότερο μπορεί ο καθένας.

Έτσι θα ...ταρακουνηθούν και θα ενεργήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! στη περιπτωση που η μονη παραβαση ειναι ΥΥ σε τετραοροφη  πολυκατοικια που επιμεριζεται π.χ. 15εκ ανα οροφο, μπορουμε να κανουμε μια δηλωση για ολο το ακίνητο και στη τεχνικη εκθεση να γραψουμε οτι το συνολο των 60 εκ επιμεριζονται στους 4 οροφους;

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην περίπτωση που ο ιδιοκτήτης της πολυκατοικίας είναι ένας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.