Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α10] Ηλεκτρονική διαδικασία ένταξης στο Ν. 4178/13


Recommended Posts

Η εισαγωγή του ποσού για παλαιοτερα πληρωμένα πρόστιμα δεν είναι ενεργοποιημένη στην αρχική υποβολή.

Μολις πληρωθεί το παράβολο και περασει σε υπαγωγή, ενεργοποιείται;

Link to comment
Share on other sites

@d.styl

Ναι.  Ενεργοποιειται αμεσως μολις ενημερωθει η πληρωμη του παραβολου (πριν δηλαδη πατησεις το κουμπι και περασεις σε Υπαγωγη).

Ακομα ομως κι'αν περασεις σε υπαγωγη, σου δινει τη δυνατοτητα να εισαγεις παλαιοτερες πληρωμες και επανυπολογιζει τις δοσεις.

 

 

Μια ερωτηση: 

Στον 4014 το συστημα δεν δεχοταν να διαφερει η ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ ΧΡΗΣΗ στην κεντρικη σελιδα της δηλωσης με αυτη που δηλωνουμε στα επι μερους φυλλα καταγραφης.

Στον 4178 το δεχεται?

Edit: Απανταω στον εαυτο μου:  Το δοκιμασα και μου βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να υπαρχει τουλαχιστον 1 φυλλο καταγραφης με το ιδιο ειδος χρησης με αυτο της επικρατουσας.......

Τι βλακεια ειναι αυτη...

Πως θα δειξω οτι εχω ενα εμπορικο καταστημα σε μια πολυκατοικια κατοικιων?...

Edited by Clemenza
Link to comment
Share on other sites

Η λύση που έχει προταθεί είναι να δηλώσεις ως επικρατούσα την χρήση του καταστήματος.

Αλλά δεν συμφωνώ, διότι έτσι θα σου ζητάει και Στατική μελέτη Επάρκειας....

Link to comment
Share on other sites

Και τι εναλλακτικη υπαρχει?  Να δηλωσεις ενα καταστημα σαν "ΑΛΛΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ", να εφαρμοσει τον ιδιο συντελεστη αν εχεις Τ.Ζ. >1.000 και να το γραψεις στα ΣΧΟΛΙΑ?...

Παντως στον 4014 δεν ζηταγε ΜΣΕ. Ζηταγε μονο τεχνικη εκθεση μηχανολογου.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε επικρατούσα χρήση κατοικία βάλε ένα ΦΚ με κατοικία και ΥΔΚΧ 0,001 και ένα ΦΚ κατάστημα και αιτιολόγησε στην τεχνική έκθεση την επιλογή σου.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

@Faethon11

Δεν τον ζητουσε στον 4014 στην δικη μου περιπτωση  (Καταστημα σε κτηριο κατοικιων).

Μαλιστα ειχα προλαβει και ειχα ανεβασει ολα τα δικαιολογητικα της Β' φασης...

Edited by Clemenza
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.