Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α11] Δικαιολογητικά υπαγωγής στο Ν. 4178/13 (γενικά)


Recommended Posts

Ίσως είναι χαζή η ερώτηση αλλά για μεταφορά από 4014 σε 4178, εξουσιοδότηση ζητάτε και για μεταφορά και για υπαγωγή στον 4178; Νομίζω πως η εξουσιοδότηση μεταφοράς από τον ένα νόμο στον άλλον αρκεί έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

προσοχή. χρειάζεται και νέο συμφωνητικό για τη μετάβαση. (μηδενικό ή όχι)

και προσέξτε λίγο και τις λεπτές διαφορές μεταξύ των δύο Νόμων, ειδικά σε ότι αφορά τις εξαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Εννοείς αν είναι σε λεπτό σημείο που μπορεί να θεωρείται αμφισβητήσιμο το αν υπάγεται στις εξαιρέσεις ή όχι; Αλλιώς δεν έχει αλλάξει κάτι ουσιαστικό.

Edited by liv25k
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για μεταφορα κανεις...... νεο συμφωνητικο και εξουσιδοτηση με γνησιο υπογραφης?

ναι και στα δύο! και μάλιστα τώρα τα ζητάω πολύ πιο επιτακτικά από πριν.

Αλλιώς ας περιμένουν τον Φεβρουάριο. (τότε θα δούμε ποιος βιάζεται πραγματικά)

 

liv25k, δεν νομίζω ότι οι διατάξεις περί εξαιρέσεων είναι ίδιες και διατυπωμένες με τον ίδιο τόπο.

τουλάχιστον εγώ δεν το θυμάμαι έτσι. μπορεί να κάνω και λάθος

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι, εχω την εξης περιπτωση:

 

ιδιοκτητης δωματος πολυκατοικιας εχει επεκταθει σε βαρος χωρου που στα συμβολαια αναφερεται χρηση της κατασκευαστικης (οχι κοινοχρηστος). οσες προσπαθειες επικοινωνιας με τον εκπροσωπο της πρωην κατασκευαστικης (διοτι πλεον εχει κλεισει) ειναι ακαρπες. ο ιδιοκτητης εχει δεχτει καταγγελια και πληρωνει ηδη προστιμο στη ΔΟΥ αλλα θελει να το ενταξει στον 4178 .

το ερωτημα μου ειναι αυτο: μπορει χωρις τη συναινεση του κατασκευαστη να προχωρησει στην εναρξη της διαδικασιας με δικη του υπεθυνη δηλωση οτι δεν μπορει να ερθει σε επαφη με τον αμεσα ανδιαφερομενο αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.