Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Κι εγώ συμφωνώ με αυτό!!!!!

Ειδικά αυτό που λένε για τις αεροφωτογραφίες από την google earth!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Πότε το Υ.ΠΕ.Κ.Α. μιλούσε για την Google Earth?

 

Απάντηση 01: Εδώ

 

Απάντηση 02: το θέμα είναι τι ζητάς από μία Α/Φ. Γνώμη μου λοιπόν είναι ότι ζητάς πρωτίστως ως μηχανικός την απόδειξη ότι αυτό που θέλεις να δηλώσεις είναι πραγματικό. Υφίσταται.

Εγώ λοιπόν ανήκω στους Μηχανικούς που πιστεύουν ότι η Google Earth, είναι μία πλατφόρμα που δεν μπορεί να της βάλει χέρι  "κοινός θνητός".

Οπότε άμα δω κάτι εκεί πιστεύω ότι υπάρχει χωρίς παραπάνω ψάξιμο.

Όταν π.χ. Α/Φ δίνονται από ιδιωτικές εταιρείες που εκεί ίσως κάποιος σκεφτεί ότι μπορεί να γίνει το κάθε τι, γιατί να μην μπορείς να κατεβάσεις μία Α/Φ από μία παγκόσμια πλατφόρμα.

 

Παρόλα αυτά, μπορεί ο κάθε ένας να κρίνει το επίπεδο αξιοπιστίας των δεδομένων στο οποίο θέλει να φτάσουν τα στοιχεία που θα αξιοποιήσει.

 

Εγώ λοιπόν που φημίζομαι για τις χαλαρές μου ηθικές αξίες στο θέμα των στοιχείων που λαμβάνω υπόψη στη δήλωση ενός αυθαιρέτου,

θα χρησιμοποιήσω μία Α/Φ από την συγκεκριμένη πλατφόρμα όταν αυτή μου φανεί χρήσιμη για το θέμα της παλαιότητας.

 

Αν λοιπόν κάποιος με στείλει τσουβαλάτο είτε στο πειθαρχικό

είτε σε δικαστήριο, είτε, είτε είτε,

θα περάσω ένα όμορφο πρωινό, κάνοντας έναν υγιεινό περίπατο και πίνοντας το καφεδάκι μου.

 

Από εκεί και πέρα:

μεγάλα παιδιά είμαστε,

το Πολυτεχνείο έχουμε βγάλει,

τι στο καλό... μπορούμε να κρίνουμε...

Ας μην περιμένουμε τον κάθε μαλάκα από Θεσσαλονίκη ή από Τρίπολη (κατά τον Ιάσονα) να μας πει τις μαλακίες του.

Edited by ssouanis
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν που φημίζομαι για τις χαλαρές μου ηθικές αξίες στο θέμα των στοιχείων που λαμβάνω υπόψη στη δήλωση ενός αυθαιρέτου,

ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ!!!!

θα χρησιμοποιήσω μία Α/Φ από την συγκεκριμένη πλατφόρμα όταν αυτή μου φανεί χρήσιμη για το θέμα της παλαιότητας.

ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο με τον υπο εξαφανιση συναδελφο ηρακλειδεα με ενα μονο ΑΛΛΑ

 

Η ποιοτητα των Α/Φ της google earth ειναι για τα πανηγυρια...

Αν η αυθαιρεσια ειναι εμφανεστατη και δε χρειαζεται ψειρισμα, τοτε επικαλουμεθα google earth

 

Οταν ομως εχουμε κατι μικρο (πχ περιπτωση αυθαιρετου προβολου εκτος εγκεκριμενου ογκου που κατασκευαστηκε WC, εντελως στον αερα) τοτε προσωπικα χρειαζομαι τα dpi του σκαναρισματος της Α/Φ για να τη ζουμαρω οσο θελω και να ειμαι σιγουρος για το τι ισχυριζομαι στη δηλωση μου.

Link to comment
Share on other sites

Επίτρεψέ μου με όλο το θάρρος να σου πω ότι, "......ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα"!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο με τον υπο εξαφανιση συναδελφο ηρακλειδεα με ενα μονο ΑΛΛΑ

το υπό εξαφάνιση, λογικά εννοείς άνθρωπο που να πιστεύει στην Google Earth.

Όχι κάτι άλλο ε;

Link to comment
Share on other sites

@Ιασονας

Σου επιτρεπω

 

@ssouanis

Εννοειται!

Τα χαιρετισματα μου στους αλλους 297 (οι εναπομειναντες 2 ειναι φιλοι μου και θα τους τα δωσω αυτοπροσωπως)  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Α,

αυτοί οι 2 που όταν τηλεφωνεί συγκεκριμένο άτομο στο κινητό τους

ακούγεται το:

Όσο ζω και αναπνέω

σ' έριξα και θα στο λέω,

χαμηλά, πιο χαμηλά, πιο χαμηλά.

φίλοι σου είναι ε;;; :smile: :-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.